Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Incanto de Luxe - Parzy mało kawy

17 Oct 2013 20:34 8343 14
  • Level 31  
    Witam,
    ekspres nagle zaczął nalewać mało kawy (ponad połowę mniej niż powinien). Klocki wylatują mokre i rozsypane. Po tym zacząłem szukać usterki, wyczyściłem zaparzacz, zaworek zaparzacza, uszczelki zaparzacza i króćca, wykonałem proces czyszczenia i odkamieniania.
    Z dysz nie leci ciągły strumień tylko przerywany (raz leci, raz nie). Tak samo przy przepłukiwaniu - wylatuje mniej wody niż wcześniej. Po zrobieniu kawy trochę wody ląduje w tacce - nie wiem czy tak było wcześniej, ale na pewno nie ląduje w niej pól filiżanki.
    Ekspres rozbierałem, wygląda na to, że wszystko jest na miejscu i jest podłączone.

Może coś przeoczyłem? Gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Level 14  
    Dzień dobry
    jeżeli nie ma wycieków nie leje do tacki nie wylewa rurką do pary to tylko zostaje albo brudny przepływomierz [częściowo przytkany np. paprochami które wpadły po zdjęciu pojemnika na wodę] albo stracił lub został skasowany wcześniejszy nastaw ilości wody [ponownie trzeba zaprogramować] elektronika powinna być ok
    powodzenia
  • Level 31  
    Przeoczyłem przepływomierz - po wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy.
  • Level 11  
    A gdzie szukać przepływomierz i jak wyczyścić pojawiło się u mnie to samo po czyszczeniu ekspresu Saeco INCANTO de Luxe s-class
  • Level 31  
    Zaraz za zbiornikiem wody, zamontowany jest na wężu.
  • Level 11  
    Jest rozbieralny ? jak go czyscic ?
  • Level 31  
    Jest, ja czyściłem wodą, od razu było widać, że jest w nim zanieczyszczenie.
  • Level 11  
    jeszcze nowa diagnoza jak ma zmielikawe to nakapie troszke kawy ,,program kawa duza ''
    a jak go zasypie to niecałę puł szklanki napocztaku troche leci potem ledwo skapuje i długo parzy i parzy i parzy i ledow kapie potem pod koniec poleci lepiej i naleje wieksze puł szklanki program kawa duza
  • Level 31  
    Wyczyść przepływomierz i przewody gdzie woda leci.
  • Level 11  
    wyczyscic znaczy wyjac i przepłukac ?
    czy rozebrac go jesli tak to jak
  • Level 31  
    Rozebrać, wypłukać.
    Jeżeli nie potrafisz go zlokalizować to chyba warto oddać ekspres komuś kto się na tym zna.
  • Level 11  
    Dzięki wielkie dla FICU faktycznie teraz leci jeszcze jeden mały szkopuł kawa duża bo akurat takie pije leje tylko 200 ml no jak na duża to nie za wiele a mam go od roku dostałem w prezencie używany wiec można zmienić ilość parzenia ,,wylewki ''? zawsze tak Maławo lał 

Jeszcze raz dziękuje Ficu za pomoc
  • Level 25  
    Ilość wody regulujesz naciskając i przytrzymując przycisk "parzenia kawy". Gdy puścisz, ilość wody zostanie zapamiętana. Dla każdego przycisku (mała, średnia, duża) programujesz osobno, wedle uznania.
  • Level 11  
    jeszcze taki objaw wycieram do sucha tackę pod blokiem wkładam puszczam i momencie łączenia palca zdawczego (palec wchodzący w blok zaparzacza z lewej strony bloku wodę nie lecie w momencie zaparzania tez kiedy kończy wychodzi wycieka z tej okolicy trochę a może ,, trochę więcej wody '' czy to normalne czy uszczelki do wymiany czy tak ma być? generalnie czy ma prawo gdzieś wyciekać do tacki poza wylewką kawy ?
    Kiedy należy wymienić dużą uszczelka na tłok do bloku zaparzającego jakiś ,,przebieg –cylke ‘’ czy jakiś objaw ze jest do wymiany ?

Dodano po 1 [minuty]:

Adamkalety wrote:
    jeszcze taki objaw wycieram do sucha tackę pod blokiem wkładam puszczam i momencie łączenia palca zdawczego (palec wchodzący w blok zaparzacza z lewej strony bloku wodę nie lecie w momencie zaparzania tez kiedy kończy wychodzi wycieka z tej okolicy trochę a może ,, trochę więcej wody '' czy to normalne czy uszczelki do wymiany czy tak ma być? generalnie czy ma prawo gdzieś wyciekać do tacki poza wylewką kawy ?
    Kiedy należy wymienić dużą uszczelka na tłok do bloku zaparzającego jakiś ,,przebieg –cylke ‘’ czy jakiś objaw ze jest do wymiany ?

oki opanowałem Dziekuje :) a czy ilość kawy tez jest do regulacji czy standardowe ustawienia fabryczne mam na myśli ilość mielonej kawy np duża