Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analityk: strategia Apple polegająca na tanich smartphonach może się opłacać

lulek.g 17 Paź 2013 21:10 2133 1
 • Analityk: strategia Apple polegająca na tanich smartphonach może się opłacać Według informacji docierających od dystrybutorów urządzeń elektronicznych oraz zgodnie z danymi pozyskanymi u źródeł, z którymi współpracują komentatorzy branży - Apple postanowiło ograniczyć nieco produkcję swojego pierwszego niskobudżetowego smartphona ze względu na słabszy popyt. Chociaż sama firma tego nie przyznaje, wiadomości płynące od chińskich sieci sprzedaży sugerują niższe od oczekiwanego zainteresowanie iPhonem 5c. Wczoraj amerykańskie wydanie dziennika The Wall Street Journal poinformowało, że chiński Foxconn, z którym współpracuje Apple, otrzymał polecenie zwolnienia produkcji modelu aż o 1/3. Według innych źródeł redukcja mocy produkcyjnych wyniesie ok. 20%. Wszystko mogło by sugerować, że strategia obrana przez firmę z Cupertino może się nie powieść.

  Innego zdania jest jednak Maynard Um, analityk pracujący dla funduszu Wells Fargo Securities. W swojej nocie skierowanej do inwestorów ostrzega on przed zbytnim braniem sobie do serca przewidywań pochodzących od dystrybutorów, które określa mianem nie pozbawionego dużego marginesu błędu "wróżenia z fusów". Podobne zdanie wyraził wcześniej szef Apple, Tim Cook. Um zwraca uwagę na wzrost sprzedaży w listopadzie i grudniu ubiegłego roku, kiedy iPhone 4S był oferowany w USA za 99 dolarów w ramach abonamentu.

  Analogia wynika zapewne z faktu, że nowy iPhone 5c jest oferowany w tej samej cenie na podobnych warunkach. Sytuacja iPhone'a 4S ma służyć za dowód dużego potencjału wynikającego z zainteresowania klientów produktami Apple w tym przedziale cenowym. Um przewiduje, że ujawni się ono w okresie zakupów przedświątecznych. Na korzyść Apple przemawia fakt, że tym razem zyski firma będzie mogła zrealizować w przypadku tego modelu bez zniżek, jak to było z iPhonem 4S.


  Źródło: Link


  Fajne! Ranking DIY
 • #2 27 Paź 2013 16:57
  mosfet
  Poziom 25  

  Czy Apple nie 'przejedzie' się na tym?
  Klasycznie kojarzony jako synonim drogich luksusowych wyrobów, nagle wychodzi z ofertą tanich urządzeń z logo jabłuszka. Nokia też próbowała walczyć z Chińczykami o tzw. 'low end' i wszyscy widzieliśmy jak się to dla Finów skończyło.