Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother - HL-2150n wydruk tylko na 1/3 strony

mrk8809 17 Paź 2013 21:24 1311 5
  • #1 17 Paź 2013 21:24
    mrk8809
    Poziom 9  

witam,
    Od niedawna jestem posiadaczem używanej drukarki Brother Hl-2150n. Niestety kupując drukarkę nie znałem jej stanu i okazało się że nie działa tak jak powinna. Szybka weryfikacja wykazała brak tonera, oraz zużyty OPC. Dioda drum świecąca na pomarańczowo. Po napełnieniu tonera nieoryginalnym, lecz jednak dedykowanym tonerem oraz po wymianie OPC nadal jest to samo. Przejawia się to jak widać Brother - HL-2150n wydruk tylko na 1/3 strony zadrukiem tylko na 1/3 szerokości kartki. Spodziewam się że jest to problem przejścia napięcia między elektrodami które już zlokalizowałem.Proszę o pomoc jak zweryfikować problem elektrod.

(nie jest to również wina lasera, wszystkie elementy optyczne są czyste.)

• #2 18 Paź 2013 22:42
    leeart

Poziom 34  

Załącz stronę testową np. z win.

• #3 19 Paź 2013 13:54
    mrk8809
    Poziom 9  

zdjęcie które wcześniej zamieściłem, jest to strona A4 zadrukowana cała na czarno. na Stronie testowej będzie gorzej widoczny ten efekt. Tekst w każdym wierszu zostaje wydrukowany tylko na fragmencie 1/3 szerokości strony. Jest to gradient od lewej strony do prawej. Od normalnej, mocnej czerni po lewej stronie, do całkowitej bieli już w połowie szerokości. Po prawej stronie, kompletnie nic nie zostaje wydrukowane.

• #4 19 Paź 2013 16:37
    leeart

Poziom 34  

Bęben, laser do czyszczenia. ewentualnie toner.

• #5 19 Paź 2013 22:04
    mrk8809
    Poziom 9  

leeart proszę o dokładniejsze czytanie poprzednich wypowiedzi. Bęben OPC został wymieniony, toner uzupełniony zamiennikiem dedykowanym, zaś laser sprawdzony. Jest zachowany w idealnej czystości. Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to brak ładowania którejś z elektrod. Np. bęben nie zostaje w całym obszarze naładowany przez co laser później nie wybija ładunku do którego przyczepiłby się toner.

• #6 19 Paź 2013 22:34
    leeart

Poziom 34  

Tak napisałeś że wymieniłeś OPC, ale samą rurę? Czy cały moduł?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME