Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] mazda 626 gw 1998 1,8 - migające oświetlenie

17 Paź 2013 21:37 1611 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.Na początku opiszę problem ,a więc na zgaszonym silniku oświetlenie świeci normalnie tj.bez żadnych mrugnięć.Zapalam autko i od razu zaczyna mrugać wyświetlacz i kontrolka ręcznego i paliwa na desce.Przekręcam na światła mijania i przy stałych obrotach widać jak całe oświetlenie pojazdu delikatnie mruga.Zauważyłem że kontrolka ładowania nie zapala się od razu po przekręceniu kluczyka tylko jakieś 2,3 sek po a po odpaleniu normalnie gaśnie.Wymieniłem alternator na sprawdzony w firmie regenerującej,zrobiłem nowe połączenia masowe(1x25mm)od aku do silnika ,od silnika do karoserii,od zacisku B alternatora do aku,przeczyściłem połączenia masowe w komorze silnika,pomiary napięcia na akumulatorze oraz bezpośrednio na zacisku B identyczne i stabilne 14,5V.Połączyłem lampę "na krótko" bezpośrednio z akumulatora i po odpaleniu silnika także mrugała!?Kończą mi się już pomysły co może być przyczyną tego migania(został tylko do wymianu aku i sprawdzenie przewodów L i S z alternatora?)Może ktoś z Forumowiczów miał podobny problem?Proszę o wszelkie porady .Alternator Mitsubishi .Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Zmierz miernikiem wychyłowym (wskazówkowym), regulator do wymiany...
  • Poziom 10  
    Pomiar miernikiem analogowym wykonano na stanowisku pomiarowym w warsztacie,wszystko ok według pracownika
  • Poziom 10  
    Zauważyłem jeszcze jedną rzecz,po wyjęciu wtyczki L S z alternatora i przekręceniu zapłonu kontrolka ładowania na desce zapala się.Wydaje mi że przewód z wtyczki alternatora biegnący do żaróweczki ma przebicie do masy(dlatego zapala się kontrolka )i to może być powodem tego mrugania całego oświetlenia.W poniedziałek lub wtorek przedzwonie ten kabelek i dam znać jak to wygląda dla potomnych:).Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam ,problem prawdopodobnie tkwi w sterowniku auta .Zobaczę co mi w poniedziałek fachowiec opowie.
  • Poziom 10  
    Witam,problem rozwiązany-uszkodzony akumulator.Po wymianie wszystko śmiga jak ta lala:).Temat do zamknięcia
  • Poziom 10  
    uszkodzony akumulator