Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór silnika krokowego do regulacji obrotów agregatu

18 Paź 2013 11:04 1680 2
 • Poziom 9  
  Witam

  Proszę o pomoc w doborze parametrów silnika krokowego do regulowania obrotów agregatu prądotórczego. Przesyłam fotkę śruby regulacyjnej (fi10, skok ok. 1mm). Póki co sterowanie obrotami jest ręczne przy pomocy widocznego kółka. Kółko ma średnicę około 4-6cm. Obraca się je z dość stanowczym oporem. Chciałbym silnik krokowy zamontować do osi zamiast tego kółka. Jaki moment obrotowy powinien mieć silniczek? Polecicie jakiś konkretny model silnika z firmy WOBIT? Chciałbym go sterować z jakiegoś modułu do sterowania krokowcami WAGo serii 750.

  Dobór silnika krokowego do regulacji obrotów agregatu

  Pozdrawiam Kuba.
 • Specjalista Automatyk
  Witam!
  Tak na "czuja" trudno coś dokładnie podpowiedzieć, ale myślę że do 750-ki możesz dołączyć silnik o prądzie do 5A, czyli całkiem spory.
  Jeżeli nie da rady pokonać oporów regulacji to dołóż przekładnie z pasem zębatym bądź łańcuchową np 1:5 czy więcej i wtedy masz pewność zadziałania (niestety wolniej reaguje na sterowanie)
  Pozdrawiam.
 • Specjalista Automatyk
  Witam,

  Jeśli już zdecydujesz się na silnik krokowy to przy okazji wymień śrubę regulacyjną bo widać ze gwint jest już mocno zużyty i ogólnie układ wymaga regeneracji. Przez to są te znaczące opory. Widać pył na maszynie więc zabezpiecz całość jakąś osłoną.

  Pozdrawiam,