Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C++ - aplikacja okienkowa, OpenCV

Pokry2 18 Paź 2013 11:24 1503 2
  • #1 18 Paź 2013 11:24
    Pokry2
    Poziom 10  

Witam.
    Tworze projekt przy użyciu WinAPI (c++) i OpenCV. Do Visuala 2010 dodałem wszystkie biblioteki itp. kod z OpenCV kompiluje się. Edytowanie zdjęć, czy włączanie kamerki, z tym nie ma problemu. Projekt musi być wykonany okienkowo. Gdy chce skompilować jakiś projekt napisany w WinAPI nie pozwalają mi na to biblioteki OpenCV. Nie wiem czy mam dodać jakieś biblioteki i gdzie to mam zrobić. Proszę o wskazówki.

Wszystko powinno wyglądać w następujący sposób. Włączam aplikację (mam wcześniej dodane zdjęcie do edytowania) naciskam przycisk, zdjęcie zostaje zamienione na czarno białe, albo zostanie uruchomiony algorytm odnajdywania twarzy, albo uruchomienie innych rzeczy (wszystkie funkcje włączane okienkowo).

p.s OpenCV v 2.4.6, Visual studio 2010

Pozdrawiam

0 2
  • #2 22 Paź 2013 10:29
    michal2409
    Poziom 12  

A może spróbuj C# i EmguCV?

0
  • #3 13 Maj 2014 00:14
    Pokry2
    Poziom 10  

Jeżeli kogoś to zainteresuję to wrzucam co już dawno zrobiłem, ale trochę zapomniałem o tym poście.
    Aplikacja napisana przy pomocy OpenCV 2.4.3 i WinApi ( wiem, że tego się już nie używa, ale taki był wymóg prowadzącego zajęcia, to musiałem w tym napisać)
    Aplikacja ma funkcje:
    1. Przetwarza pobrany obraz HSV na składowe
    2. Po prostu wyświetla obraz
    3. Wybranie dowolnego zdjęcia z twarzą, a później detekcja ( twarz musi być bezpośrednio w stronę osoby robiącej zdjęcie)
    4. Włączenie kamery ( np. laptop )
    5. Po włączeniu kamery zrobienie screenshot-a ( obraz zostaje zapisany do folderu z programem)

p.s Jeżeli link wygaśnie to proszę napisać na prive lub gg.

http://speedy.sh/TGYbG/cvtest.rar

Zamykam.

0