Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ecoMAX 700r przedziwne zachowanie

18 Paź 2013 11:32 1470 5
 • Poziom 10  
  Dzień dobry. Jestem ciekaw czy ktoś z Państwa spotkał się z takim problemem?
  Sterownik kotła Weberht reto duo 15 kW ecoMAX 700r pracuje poprawnie w trybie "PRACA" i w trybie "ROZPALANIE" tzn steruje pompami, wentylatorem oraz podajnikiem ślimakowym, a w trybie "NADZÓR" przestaje sterowac pracą wentylatora i podajnika ślimakowego. Powyższe zachowanie powoduje alarm "zbyt wysoka temperatura podajnika węgla" i wygaszenie kotła.

  Proszę o pomoc.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 29  
  To nie zachowanie sterownika powoduje alarm, tylko kotła, ciągu, paliwa. To, że podczas cofania się ognia zabezpiecza się zrzucaniem paliwa do popielnika jest całkowicie normalne i powinieneś być mu za to wdzięczny, że dzięki niemu jeszcze nikomu nic się nie stało.
 • Poziom 10  
  Masz rację, że to na skutek działania kotła ale przyczyną jest nadal bezczynność sterownika w trybie NADZÓR.
 • Poziom 29  
  Co twoim zdaniem powinien czynić sterownik w trybie nadzór?
  Jak będzie dalej okresowo podawał paliwo bez dmuchawy zgaśnie, bo przesypie palnik. Jak będzie to robił z dmuchawą, to będzie to już normalna praca i może zagotować kocioł w gorszym przypadku, albo nagrzać dom do 30C w lepszym.
  Szukaj przyczyn cofania sie ognia, bo nie powinno do tego dochodzić. Sprawdź szczelność pokrywy zasobnika, ustawienie klapki wentylatora o ile występuje w tym modelu i ustawienia przerwy podawania i nadmuchu w nadzorze.
 • Poziom 10  
  Oto właśnie chodzi, ze sterownik w trybie nadzór nic nie robi. Nie uruchamia wentylatora i nie uruchamia podajnika. I z tego powodu pojawia się komunikat jak wyżej.
 • Poziom 2  
  witam
  od trzech lat posiadam piec ze sterownikiem ecomax800r (i sterownik pokojowy ecoster 200 tego samego producenta). w tym roku po raz pierwszy (trzykrotnie w przeciągu tygodnia) pokazał mi się alarm od wysokiej temp. podajnika. pojawianie się alarmu może świadczyć o braniu "lewego" powietrza np. przez nieszczelność drzwiczek pieca, zasobnika bądź nie opadnięcie klapki przesłaniającej wentylator jeśli takowa jest. proponuję sprawdzić też max temp podajnika w ustawieniach serwisowych sterownika (u mine 60 st C).
  a tak na marginesie w moim przypadku świadczy to o wysoko kalorycznym węglu co widać po ilości spalonego groszku i dobrym jego dopalaniu.

  pozdrawiam