logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Stopień wejściowy falownika AMK - co to za element?

mistral311 18 Mar 2005 09:24 2197 4
REKLAMA
  • #1 1325132
    mistral311
    Poziom 12  
    Mam mały problem. Na wejściu zasilacza od zespołu falowników miałem małe bum z fajerwerkami. Układ prosty: stycznik, duży transformator, dławik 3~ 100A, i baterie kondensatorów po ok. 10uF, parę innych pierdołek oraz element oznaczony jako R na wyjściu na każdej fazie. Wygląda jak niebieska aspiryna z opisami: S14, K550. Jak to czytać? Zakładam, że to jest opornik ale jaki?
    Pozdr. Mistral311
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 1393515
    balt
    Poziom 19  
    Dokładnie tak, bez tego też ruszy
  • REKLAMA
  • #4 1394468
    falowniki.com
    Spec od Falowników
    Zadaniem warystora na zasilaniu falowników jest nie tyle zabezpieczenie przed przepięciami ale przedewszystkim ograniczenie prądowe w chwili załączenia
    KONIECZNE zo zamontowania
  • #5 1394509
    balt
    Poziom 19  
    ograniczenie jakiego prądu? Przeciez warystor zaczyna przewodzić przy napieciu przebicia i stanowi prawie zwarcie do momentu az napięcie nie spadnie poniżej tej wartośći więc nie może stanowić ogranicznika prądu.
    Do ograniczenia pradu ładowania kondensatora (jeżeli o to chodziło) jest przeczież rezystor z przekaźnikiem lub innym układem bocznikującym, w nowych rozwiązaniach może być TERMISTOR z ujemną charakterystyką i jest tylko jeden po stronie pradu stałego, tutaj mamy trzy na każdej fazie więc to nie może być to o czym piszesz. A na marginesie to najnowsze falowniki Lenze mają dalej rezystor z przekaźnikiem. Pozdrawiam
REKLAMA