Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel CORSA b - Tylny tłumik

18 Paź 2013 17:34 4656 4
  • Poziom 16  
    Wyjąłem środkowy tłumik z CORSY B 1,0 12V aby go pospawać . Po zamontowaniu go z powrotem zaczął mi pukać tylny tłumik nawet jak jadę sam. Tłumik jest wysoko nad belką lecz nadal coś stuka, szczególnie na postoju na skrzyżowaniu i jak dodaję gazu. Zastanawiam się czy jest dobrze zamocowany na tylnych zaczepach. Może mógłby ktoś zrobić parę zdjęć w swojej corsie ułożenia tylnego tłumika i mocowania z tyłu na hakach. Byłbym wdzięczny za fotki.
  • Poziom 35  
    Kolego, czy dobrze zamocowany masz tłumik, to tylko Ty wiesz. Będąc pod autem podczas montażu tłumika należało poruszać całym wydechem i niewątpliwie ustaliłbyś co "puka" w Twoim aucie. Możliwe, że obróciłeś tłumik o pewien kąt, albo też wieszak-opaska tłumika uderza w element zawieszenia. Należy poruszać za koniec wydechu (lewo - prawo) i okaże się w co uderza wydech. Może nowy tłumik ma w innym miejscu uchwyty do mocowania.
  • Poziom 14  
    Drży czy puka? Jeśli drży to sprawdź osłony termiczne, jeśli puka to prawdopodobnie będzie to wina obejmy łączącej końcowy tłumik, która uderza o tylna belke. Wystarczy ją obrócić i po problemie.
  • Poziom 27  
    Tam może stukać tylko w dwóch miejscach: tak jak wspomniano - czyli o tylną belkę (tłumik środkowy i końcowy przy połączeniu (włożeniu jeden w drugi) nad belką powinny być następnie skręcone w rękach względem siebie przez co uniosą się do góry i odpowiednio ułożą (tu przytrzymać i skręcić cybantem) i w konsekwencji nawet przy obciążeniu o belkę nie stuka. Drugie miejsce to stukający zaczep tłumika końcowego, który wali o zderzak (o jego metalową część ) jeśli tłumik znajduje się od niego za blisko.
  • Poziom 16  
    Powodem stukania był tylny tłumik, który po wymianie (naprawie) środkowego został włożony zbyt płytko i w rezultacie tylny tłumik cofnął się do tyłu i stukał o tylny zderzak. Tylny tłumik został jeszcze raz wyjęty i włożony ponownie (u mnie tylny musiał wejść w rurę środkowego ok 8cm). Po tym zabiegu wszystko wróciło do normy. proponuję aby przed wymianą tłumika porobić sobie zdjęcia i wtedy widać jak są ułożone.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.