Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres ciśnieniowy 13Z018

Agata_q12 18 Paź 2013 19:17 1623 1
  • #1 18 Paź 2013 19:17
    Agata_q12
    Poziom 2  

Witam.
    Może powielę temat, ale nie znalazłam odpowiedzi... Rano robiąc kawę ekspres przestał pobierać wodę i zaczął dymić, przy czym górna pokrywa podgrzewająca filiżanki zrobiła się bardzo gorąca. Rurki są drożne ( ekspres był czyszczony wodą z kwaskiem cytrynowym). Rozkręcałam cały i pompka nie pobiera wody, czy możliwe że się spaliła? Wystarczy wymienić, czy to może jednak coś poważniejszego? Proszę o podpowiedź.

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Jeszcze raz go rozkręciłam i po prawej stronie pompki są ślady rozpryśnietej przypalonej wody, a w okolicy pompki śmierdzi spalonymi kablami... Tylko w dalszym ciągu nie wiem czy to wina pompki, czy też ... nie wiem jak to się fachowo nazywa ( podgrzewacz wody?) znajduje się po lewej stronie pompki. Proszę o pomoc, widzę że post był kilkakrotnie wyświetlany... Jeżeli to wina pompki to mogę sama zamówić i wymienić, ale jeżeli to coś "większego" muszę zdać się na fachowca...

0 1
  • #2 18 Paź 2013 21:46
    nioop

Specjalista AGD

Trudno jest określić po Twoim opisie..
    Usterka z wyciekiem wskazuje na złamaną zawleczkę wężyka przy zaworze pompy..
    Dlatego proszę zwróć na to uwagę..
    Dym z ekspresu ? Oj jakoś nie chce mi się wierzyć.. Może to para gdzieś buchneła ?
    Ślady rozpryśnietej i przypalonej wody - Nie odbierz mnie źle ale jak wygląda ślad po przypalonej wodzie ?
    Pompa koloru białego ? Jeżeli tak to śmiało można ją wymieniać, bo na 99% jest uszkodzona..
    Sęk w tym czy będziesz w stanie ją wymienić.. Bo z pozoru prosta sprawa może nieść za sobą komplikacje.. (urywający się zawór pompy)
    Najlepiej by było jakbyś zamieścił zdjęcia dobrej jakości z wnetrza ekspresu z wyszczególnieniem rozprysków wody i innych "podejrzanych" miejsc,
    Ekspres po włączeniu normalnie grzeje termoblok (tak to się fachowo nazywa ;) ) ??

1