Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG BH9530TW - Podłączenie kina domowego do PC

Degustator87 18 Paź 2013 17:56 1920 9
  • #1 18 Paź 2013 17:56
    Degustator87
    Poziom 7  

Witam.
    Zakupiłem sobie dzisiaj kino domowe LG BH9530TW z myślą podłączenia go pod komputer.
    Niestety nie mam najmniejszego pojęcia jak to zrobić :/
    Może mi ktoś powiedzieć jaką kartę dźwiękową muszę kupić i w jaki sposób to podłączyć?
    Bardzo proszę o pomoc

0 9
  • #2 18 Paź 2013 18:33
    tanaab
    Poziom 11  

Jeżeli jest gniazdo audio in, a najprawdopodobniej jest, to podłączysz bez problemu. Nie wierzę, żeby komputer nie miał karty dźwiękowej, choćby zintegrowanej z płytą główną. Wychodzisz z karty tzw. małym jackiem z audio out i łączysz kablem z tym właśnie wejściem. Jeżeli nie masz zdolności do posługiwania się lutownicą, to gotowy kupisz w każdym sklepie RTV.
    Jeśli zintegrowana karta Tobie nie wystarczy, zawsze polecam Sound Blastera f-my Creative, ale to wydatek około 200 złotych.

0
  • #3 18 Paź 2013 21:05
    Polon_us
    Poziom 40  

Byłoby lepiej, gdybyś podał najprzód dane komputera - producenta i model. W ten spsób będzie można sprawdzić dane odnośnie zainstalowanego systemu audio w tym komputerze.

Choć mógłbyś to sam sprawdzić swoją drogą.

0
  • #4 18 Paź 2013 21:25
    Degustator87
    Poziom 7  

to moja płyta główna, karta dźwiękowa jest zintegrowana, przymierzałem się do kupna jakiejś ale nie do końca wiem jaka będzie dobra.
    Trochę pokombinowałem i podłączyłem kabel HDMI - karta graficzna - kino domowe a następnie drugim kablem HDMI - kino domowe - TV. Dzięki czemu mam obraz i dźwiek ze wszystkich głośników.
    Ale powiedźcie mi jeszcze, jakbym chciał dokupić kartę dźwiękową, to jaką polecacie przy tym kinie domowym i w jaki sposób ją podłączyć.

0
  • #5 18 Paź 2013 21:36
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmm, nie wiem czy jest potrzeba kupowania nowej karty. Wg opisu karta na tej płycie ma wejście/wyjście SDPIF. Innym słowy, komputer możesz połączyć z kinem bezpośrednio kablem optycznym Toslink.

Ta wbudowana karta jest niezła i wątpię, czy kupując kartę dźwiękową uzyskasz lepszy dźwięk.

0
  • #6 18 Paź 2013 22:10
    Degustator87
    Poziom 7  

Czyli podłączam taki kabel do kina (tam gdzie "optical in") a do PC (SDPIF out) tak?

0
  • Pomocny post
    #7 19 Paź 2013 03:37
    Polon_us
    Poziom 40  

Tak. Musisz pamiętać, że być może będzie konieczna zmiana ustawień karty audio.

Kino domowe będziesz musiał ustawić na Digital In (lub Optical In) aby słyszeć dźwięk z PC.

0
  • Pomocny post
    #8 19 Paź 2013 16:34
    anmedia
    Poziom 39  

A po co dodatkowo podlaczac optykiem. Kabel HDMI z kanalem audio spelnia te same funkcje co optyk. Wyjscie optyczne mozna byloby wykorzystac gdyby nie bylo mozliwosci podlaczenia poprzez HDMI.

Polon_us napisał:
    Kino domowe będziesz musiał ustawić na Digital In (lub Optical In) aby słyszeć dźwięk z PC.

Ale w tym momecie nie bedzie mial obrazu. To nie jest "klocek" a jedynie All in One.

0
  • #9 19 Paź 2013 16:42
    Polon_us
    Poziom 40  

Degustator87 napisał:
    Witam.
    Zakupiłem sobie dzisiaj kino domowe LG BH9530TW z myślą podłączenia go pod komputer.

Degustator87 napisał:
    Ale powiedźcie mi jeszcze, jakbym chciał dokupić kartę dźwiękową, to jaką polecacie przy tym kinie domowym i w jaki sposób ją podłączyć.

Moje odpowiedzi dotyczyły konkretnie powyższych pytań :)

0
  • #10 20 Paź 2013 12:47
    Degustator87
    Poziom 7  

Pytałem o kartę dźwiękową, bo myślałem że to będzie konieczne.
    Ale jak już podłączyłem przez HDMI to zostaje przy tym ponieważ i dźwięk jest super i tak jak by obraz lepszy :D

Także dziękuje wszystkim za pomoc, pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo