Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Silicon esprit - Podłączenie

18 Paź 2013 18:34 1737 1
  • Poziom 7  
    Witam.
    Dostałem od znajomego alarm Silicon esprit, lecz mam kilka pytań co do podłączenia.
    W załączniku dodaje schemat który znalazłem w internecie i zmodyfikowałem aby był czytelniejszy.
    Może wymienię przewody które wiem gdzie podłączyć, bądź jeżeli się mylę to proszę o poprawienie.

-Prawą 4-pinową wtyczkę podłączam według opisu, lecz jak podłączyć światła? Po przetłumaczeniu wynika aby podpiąć do pozycyjnych/postojowych, lecz nie mam pewności.

-Lewą 4-pinową wtyczkę podłączam do siłowników i tu mam pytanie w samochodzie aktualnie posiadam centralny zamek i wszystkie siłowniki mają po 2 przewody, lecz od znajomego dostałem inne i tu siłownik od strony kierowcy ma ich już 4, jak w takim razie to podłączyć?

-Lewą 6-pinową wtyczkę podłączam według schematu brązowy do syreny, kolejnych 4 przewodów z tej złączki nie mam pojęcia jak podłączyć.

-Prawą 6-pinową wtyczkę podłączam różowy przewód do napięcia po włączeniu stacyjki, biało niebieski podłączam do hamulca ręcznego?(w jaki sposób i czy jest to konieczne) i reszty przewodów również nie wiem jak podłączyć.

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    woron123 napisał:
    -Prawą 4-pinową wtyczkę podłączam według opisu, lecz jak podłączyć światła? Po przetłumaczeniu wynika aby podpiąć do pozycyjnych/postojowych, lecz nie mam pewności.
    Podłączasz pod '+' lamp. Masa w każdej lampie jest na stałe.
    woron123 napisał:
    lecz od znajomego dostałem inne i tu siłownik od strony kierowcy ma ich już 4, jak w takim razie to podłączyć?

Chcesz wymieniać siłowniki ? bez sensu. Zobacz dobrze, powinny być dwa dodatkowe wyjścia na siłownik master, jeśli nie ma to podłącz normalnie, pomijając dwa dodatkowe przewody.
    woron123 napisał:
    od syreny odchodzą jeszcze 2 przewody czerwony i czarny, łopatologicznie rozumiem że jest to zasilanie 12v i masa?

Masa to wiadomo :D Czerwony to ładowanie aku syreny.
    woron123 napisał:
    kolejnych 4 przewodów z tej złączki nie mam pojęcia jak podłączyć.

Niebieski Door Switch - Krańcówki drzwi, załącza alarm po otworzeniu drzwi.
    Odcięcie zapłonu sobie daruj :) Pozostałe również.
    Złącze 3pinowe czujnika wstrząsów;- możesz podłączyć pod to, czujnik ultradźwiękowy czy jak to się tam zwie, lub czujnik przechyłu jeśli obawiasz się o koła. Wstrząsowy bym sobie darował.