Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JTD Fiat Bravo 1.9 przekaźnik - Bravo JTD 105KM przekaźnik tylnej wycieraczki

18 Paź 2013 18:59 2370 4
  • Poziom 10  
    Wtam

Mam następujący problem... nie mogę zlokalizować miejsca gdzie się znajduje przekaźnik do tylnej wycieraczki. Obleciałem fora i jedni piszą że znajduje się pod kolumną kierowniczą, lecz to nie prawda, inni że jest pod schowkiem też sie z tym nie zgadzam, zajrzałem nawet przy akumulatorze, też nie ma tam przekaźnika.
    Więc gdzie mogę taki owy przekaźnik znaleźć?
    Muszę go znaleść aby mieć pewność czy styki nie są ze sobą zwarte, ponieważ po zakupie i założeniu dobrej wycieraczki, na pozycji 0 wycieraczka chodzi jak szalona, bez żadnej przerwy, a powinna być wyłączona... gdy przekręcam manetką do pozycji załączonej, tylna gumowa usuwaczka wody pracuje normalnie, jest jedno załączenie, przerwa 2 - 3 sekundy i następne itd...
    Może się mylę co do zwartych styków, jeśli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał, to proszę o pomoc ;)
    będę wdzięczny.
    Pozdrawiam Elektrodziaków ;)
  • Poziom 10  
    Przekaźnik czasowy znajduje się przy mechanizmie silniczka wycieraczki .
  • Poziom 10  
    Władek. Może i jest tam czasówka ale ona nie odpowiada za włączanie w pozycji 0 na manetce. Wiem bo sprawdziłem czy jest napięcie na kostce do wycieraczki gdy przekręce kluczyk w stacyjce, okazało się że jest ( na pozycji 0) a logicznie myśląc powinno nie być, prawda? No chyba że się mylę to mnie nakierujecie ;)
  • Poziom 10  
    Przepraszam że aż tak długo nie pisałem. Problem rozwiązany, manetkę od wycieraczek musiałem rozebrać i ją "przekręcić" także mam załączenie i wyłączenie wycieraczek ;)