Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JTD Fiat Bravo 1.9 przekaźnik - Bravo JTD 105KM przekaźnik tylnej wycieraczki

kuleeQ 18 Oct 2013 18:59 2640 4
 • #1
  kuleeQ
  Level 11  
  Wtam

  Mam następujący problem... nie mogę zlokalizować miejsca gdzie się znajduje przekaźnik do tylnej wycieraczki. Obleciałem fora i jedni piszą że znajduje się pod kolumną kierowniczą, lecz to nie prawda, inni że jest pod schowkiem też sie z tym nie zgadzam, zajrzałem nawet przy akumulatorze, też nie ma tam przekaźnika.
  Więc gdzie mogę taki owy przekaźnik znaleźć?
  Muszę go znaleść aby mieć pewność czy styki nie są ze sobą zwarte, ponieważ po zakupie i założeniu dobrej wycieraczki, na pozycji 0 wycieraczka chodzi jak szalona, bez żadnej przerwy, a powinna być wyłączona... gdy przekręcam manetką do pozycji załączonej, tylna gumowa usuwaczka wody pracuje normalnie, jest jedno załączenie, przerwa 2 - 3 sekundy i następne itd...
  Może się mylę co do zwartych styków, jeśli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał, to proszę o pomoc ;)
  będę wdzięczny.
  Pozdrawiam Elektrodziaków ;)
 • #3
  wladek1114
  Level 10  
  Przekaźnik czasowy znajduje się przy mechanizmie silniczka wycieraczki .
 • #4
  kuleeQ
  Level 11  
  Władek. Może i jest tam czasówka ale ona nie odpowiada za włączanie w pozycji 0 na manetce. Wiem bo sprawdziłem czy jest napięcie na kostce do wycieraczki gdy przekręce kluczyk w stacyjce, okazało się że jest ( na pozycji 0) a logicznie myśląc powinno nie być, prawda? No chyba że się mylę to mnie nakierujecie ;)
 • #5
  kuleeQ
  Level 11  
  Przepraszam że aż tak długo nie pisałem. Problem rozwiązany, manetkę od wycieraczek musiałem rozebrać i ją "przekręcić" także mam załączenie i wyłączenie wycieraczek ;)