Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja satelitarna - w każdym pokoju dekoder z nagrywaniem

bekasek 18 Paź 2013 23:03 2718 8
  • #1 18 Paź 2013 23:03
    bekasek
    Poziom 9  

Wita kończe budowe domu i zaczynam sie wprowadzać elektryk wyprowadził mi na dach 4 kable do satelity i po 2 kable do 4 pokoji (wszystkie kable sa sprowadzone na strych w jednym miejscu), chciałbym w każdym pokoju mieć dekoder z możliwością nagrywania (ponoć potrzeba po dwa kable). Wiec co musze kupić aby telewizja mi działała.

0 8
  • #2 18 Paź 2013 23:10
    sosarek

Poziom 43  

Jeżeli ma to być zrobione porządnie to czasza 80, konwerter Quattro oraz multiswitch. Jeżeli na dach wyprowadzone masz tylko cztery kable pozbawiasz się niestety możliwości odbioru DVB-T(naziemnej telwizji cyfrowej) oraz UKF(radia).

0
  • #3 18 Paź 2013 23:11
    colin578
    Poziom 17  

Wydaje mi się, że wystarczy Ci dekoder satelitarny (po jeden na pokój), oczywiście karta z nc+,cyfrowego polsatu czy innego dostawcy, chyba, że chcesz oglądać jedynie kanały nie kodowane. Potrzebne jeszcze będą konwerter poczwórny ,switch, antena satelitarna. Pierwsze słyszę, że do nagrywania potrzebne są dwa kable, u siebie miałem przez tydzień dekoder z możliwością nagrywania na dysk i wszystko działało mimo, że mam jeden kabel od konwertera.

Dodatkowy kabel tak jak kolega piszę potrzebny byłby przy DVB-T, jednak ta opcja przy posiadaniu telewizji satelitarnej wydaje się niepotrzebna.

0
  • #4 18 Paź 2013 23:22
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

colin578 napisał:
    Wydaje mi się, że wystarczy Ci dekoder satelitarny (po jeden na pokój), oczywiście karta z nc+,cyfrowego polsatu czy innego dostawcy, chyba, że chcesz oglądać jedynie kanały nie kodowane. Potrzebne jeszcze będą konwerter poczwórny ,switch, antena satelitarna. Pierwsze słyszę, że do nagrywania potrzebne są dwa kable, u siebie miałem przez tydzień dekoder z możliwością nagrywania na dysk i wszystko działało mimo, że mam jeden kabel od konwertera.

Dodatkowy kabel tak jak kolega piszę potrzebny byłby przy DVB-T, jednak ta opcja przy posiadaniu telewizji satelitarnej wydaje się niepotrzebna.

Tylko, ze możesz nagrywać tylko to co oglądasz. Mając dwa przewody (o ile dekoder na to pozwala) oglądasz co chcesz i nagrywasz (w tym samym czasie) co chcesz.

0
  • #5 18 Paź 2013 23:25
    sosarek

Poziom 43  

colin578 napisał:
    Pierwsze słyszę, że do nagrywania potrzebne są dwa kable, u siebie miałem przez tydzień dekoder z możliwością nagrywania na dysk i wszystko działało mimo, że mam jeden kabel od konwertera.

Każdy porządny tuner satelitarny z PVR wyposażony jest w dwie głowice DVB-S. Jednym kablem bez problemu da się puścić sygnał sat,tv oraz radio.

0
  • #6 18 Paź 2013 23:30
    bekasek
    Poziom 9  

5 kabel moge bez problemu dołożyć jaki ma być ten multiswitch w pokojach mam gniazda 2xsat mam n z multirumem i polsat z multirumer dekoder główny n ma możliwość nagrywania jeśli jest zapięte dwa kable

0
  • #7 18 Paź 2013 23:36
    sosarek

Poziom 43  

Dołóż na dach dwa kable, w pokojach zastosuj gniazda R-TV/SAT. Wszystkie kable idące z dachu wpinasz do multiswitcha (antenę do naziemnej i ukf przez zwrotnicę) i wychodzisz z niego na wszystkie gniazda. W ten sposób w każdym z nich masz możliwość podłączenia tunera sat, dekodera do naziemnej cyfrowej (lub tv z wbudowanym dekoderem) oraz tunera radiowego.

0
  • #8 19 Paź 2013 09:13
    mihal2002
    Poziom 43  

Kolego multiswich 5/8, konwerter quatro, antena 85cm. Dobrze patrz podłączając konwerter z multiswichem. Nie pisałeś o swojej lokalizacji więc co do anteny naziemnej mało można określić, wystarczy pasywna.

colin578 napisał:
    Potrzebne jeszcze będą konwerter poczwórny ,switch,

To jest głupota a nie podpowiedź.
    colin578 napisał:
    Pierwsze słyszę, że do nagrywania potrzebne są dwa kable

Jeżeli tak twierdzisz to więcej się nie wypowiadaj.
    colin578 napisał:
    jednak ta opcja przy posiadaniu telewizji satelitarnej wydaje się niepotrzebna.

To następna bezsensowna wypowiedź.

0
  • #9 19 Paź 2013 09:36
    ArtMedia
    Poziom 26  

sosarek napisał:
    ...Jeżeli na dach wyprowadzone masz tylko cztery kable pozbawiasz się niestety możliwości odbioru DVB-T(naziemnej telwizji cyfrowej) oraz UKF(radia).

Niczego się nie pozbawia. Tak jak napisałeś później:
    sosarek napisał:
    Jednym kablem bez problemu da się puścić sygnał sat,tv oraz radio.

To działa również na odcinku antena - multiswitch. ;-)
    Pozdrawiam.

0