Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chiński Tablet - Nie działa wyświetlacz

kamil19866 19 Paź 2013 00:00 3648 4
  • #1 19 Paź 2013 00:00
    kamil19866
    Poziom 11  

Witam posiadam tablet nie wiem co to za model nie mam żadnych informacji na jego temat. Na początku tablet nie uruchamiał się wcale po otwarciu znalazłem uszkodzone elementy widoczne na zdjęciu znalazłem zwarty kondensator po wylutowaniu tablet uruchamia się ale ekran pozostaję biały. Z mojej oceny wynika że system się ładuję bo po odczekaniu aż się uruchomi tablet reaguję na przyciski ale ekran pozostaję biały według mnie może to być problem z samym zasilaniem matrycy.
    Na zdjęciu elementy zaznaczone kolorami uległy uszkodzeniu nagrzewały się tak mocno ze przytopiły obudowę. Na płycie głównej tabletu widnieje oznaczenie
    KF-026 MAINBOARD V2.0.0
    Rodzaj matrycy to BLC900-03CU gniazdo matrycy 50 pin szukałem wszędzie rozpiski pinów do niej ale nie mogę nigdzie znaleźć może ktoś posiada rozpiskę abym mógł pomierzyć napięcia czy są prawidłowe może ktoś posiada schemat do wyżej wymienionej płyty. Wszelka pomoc mile widziana za co z góry dziękuję.

0 4
  • #2 19 Paź 2013 01:05
    sosarek

Poziom 43  

Czerwony element to cewka, granatowy rezystor, jasno niebieski nie wiem, ponieważ go brak. Jest to jakiś chiński wynalazek, podobnie jak kf012 który był u nas dostępny jako FunTab7.0 z Neostradą-akurat posiadam takiego na stanie, więc jutro rozbiorę go i porównam płyty pod kątem zasilania matrycy itp.

0
  • #3 19 Paź 2013 10:53
    kamil19866
    Poziom 11  

Jasno niebieski tam był kondensator powodujący zwarcie. Dioda zaznaczona na granatowo widać jest wystrzelona jest to prawdopodobnie dioda Schottky'ego oznaczenie B2X albo 82x.

0
  • #5 20 Paź 2013 13:17
    kamil19866
    Poziom 11  

Udało mi się uruchomić matrycę po wymianie uszkodzonej diody matryca zaczęła wyświetlać obraz ale około dwóch godzinach siadło podświetlenie.Na pinach odpowiedzialnych za podświetlenie jest 3,8v samo podświetlenie matrycy działa ponieważ sprawdziłem podpinając matrycę pod zewnętrzne źródło zasilania. Na początku matryca świeciła tak jakby lekko ciemniej potem zaczęła migać nie regularnie aż w końcu przestała podświetlać całkowicie.

0
  Szukaj w 5mln produktów