Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder HD z nagrywaniem do NC+

Pawcore 19 Oct 2013 09:32 4677 11
    Pawcore
    Level 8  
    Witam, wiem, że już tematów podobnym mnóstwo było, wczoraj siedział do 2 w nocy i czytałem i dalej nic nie wiem. Wcześniej dostawałem dekoder od dostawcy i było ok, niczym się nie interesowałem.

Muszę zakupić dekoder do NC+ chciałbym żeby miał:
    HD
    żebym mógł odbierać telewizje nawet jak nie przedłużę umowy z NC+ i nie zawre nowej z inną platformą.
    wejście LAN, HDMI,
    żeby można było z serwisy internetowe oglądać
    Nagrywanie pojemność dyski dowolna

Budżetu pokaźnego to ja nie mam, nie wiem czy coś do 500 zł dostane max to 600
    A i jak by był w miarę szybki w działaniu.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    colin578
    Level 17  
    Witam. Wydaje mi się, że dobry wybór to Ferguson Ariva @Link TT, miałem kilka fergusonów i na żadnego nie mogę narzekać, ten spełnia wszystkie twoje kryteria, jeżeli chodzi o oglądanie programów po wygaśnięciu abonamentu rozumiem, że chodzi Ci o kanały FTA, większość jeśli nie wszystkie dekodery to umożliwiają.
    Pawcore
    Level 8  
    Chciałbym też odbierać telewizję DVB-T , nie wiem czy się da.
    Czytałem o Fergusonie Ariva @Link TT i sporo problemów zgłaszają jego użytkownicy. Jest coś mniej problemowego.
    colin578
    Level 17  
    Ogólnie sprzęt fergusona jest dobry, kolejny który spełnia twoje wymogi erguson Ariva 150 COMBO
    Pawcore
    Level 8  
    czytałem sobie o fergusonie Ferguson Ariva 252Combo i 250, Golden Media UniBox 2 i OPTICUM HD X403p
    Zacząłem się zastanawiać czy combo to jest to co chcę, czy lepiej kupić dwa oddzielne tunery. Chodzi o to czy jak kupie dwa oddzielne to czy będą one lepsze, tzn czy będą miały lepsze parametry i funkcje. Zastanawiam się tylko jakie są możliwość korzystania z netu w tunerach czy tylko dedykowane www tj youtube, fmtube, czy można wejść w dowolną stronę które ma strumieniowanie video.

Skłaniam się ku arive 252
    colin578
    Level 17  
    Youtube itp... są pewnie takie jak np. w odtwarzaczach bluray. Bardzo ubogie, wprowadzanie nazw filmów nie wygodne... strumieniowanie wideo wątpię czy się da
    Pawcore
    Level 8  
    sporo jeszcze dziś poczytałem zwłaszcza o Golden Media Spark Triplex II 2xS2+T2/C i teraz to się zastanawiam albo Triplex albo Ariva 252
    Różnica w cenie jest, ale triplex bogatszy swobodny dostęp do neta, a w Arivie tylko dedykowane serwisy.
    Pawcore
    Level 8  
    Takie małe rozwinięcie tematu dla mnie trochę kłopotliwe (nie rozumiem wszystkiego, nowe to jest dla mnie) więc może rozpisze się trochę, bo temat mnie wciągną dość mocno.
    W domu mam 3 telewizory i może dokupię 4. 2 podłączone są do NC+ na zasadzie miltirooma, a 3 do naziemnej DVB. Poczytałem sobie o switchach i multiswitchach i zrodziło mi się sporo pytań.
    1. Czy można zrobić tak, że mając 1 dekoder mogę rozprowadzać sygnał do pozostały 3 telewizorów i będą oni mieli możliwość oglądania innych kanałów niż ja i czy to jest legalne ?
    2. Jeśli nie to czy istnieje możliwość posiadania 1 dekodera głównego (jakiś lepszy) i 2 tańszych i zrobienia tego co wyżej i czy to jest już legalne ?
    3. Nie wiem czy dobrze rozumiem zasadę działania switchy one tylko rozdzielają sygnał z anteny, czyli np mam konwerter z 2 wyjściami, więc żeby podłączyć więcej tunerów kupuje switcha podłączam konwerter i ze switcha ciągnę np 6 kabli po 2 do tunerów (mają po 2 głowice) i mogę oglądać na każdym tv dowolny program free sat?
    4. Czy dzięki temu, że do każdego tunera będą podłączone dwa kable ze switcha to zakładając, że tuner będzie miał 2 głowice to mogę 1 kanał oglądać a inny nagrywać, dzięki takiemu połączeniu?
    4. Czy to samo mogę zrobić z sygnałem z anteny naziemnej ?
    5. Czy każdy tuner współpracuje ze switchami ?
    6. Spliter to nie to samo co switch. Switch rozdziela sygnał z anteny do tunerów, a Spliter rozdziela do tunerów uprawnienia z karty - i to chyba legalne nie do końca nie jest
    7. Czy każdy tuner współpracuje ze Spliter i odwrotnie?
    8. Czy można zrobić tak że mam te 4 telewizory 1 konwerter z dwoma wyjściami, 1 antenę naziemną i 4 tunery z 3 głowicami 2 x sat 1 x dvb, czy za pośrednictwem switchy mogę porozdzielać sygnały do tych tunerów i jakość odbieranych programów będzie dobra.
    9. Czy muszą to być te same tunery, czy mogą być różne, czy jak będą różne (tzn. każdy innego producenta) to czy będzie to problemowe
    10. Czy można zrobić tak, że tunery podłącze do routera, który zapewni dostęp do dysku sieciowego i będę mógł na nim nagrywać filmy, czy każdy tuner musi mieć swój zewnętrzny lub wewnętrzny dysk?
    11. Jeśli muszą to być takie same tunery to co byście polecili, czy 1 z poniższych się nadaje, muszą obsługiwać telewizję NC+ i żeby jeden nie przekroczył 600 zł
    1. Golden Media Spark Triplex II
    2. Ferguson Ariva 252Combo
    3. OPTICUM HD X403p
    12. Jaki switch byście polecili, antenę i konwerter mam standardowy jeszcze od Cyfry +
    colin578
    Level 17  
    Tak w skrócie. Spliter służy to rozsyłania uprawnień karty, na różne dekodery, większość z nich je obsługuje bo one udają oryginalną kartę. Switch współpracuje z wszystkimi dekoderami. Nie ma możliwości z jednego dekodera oglądać na 3 telewizorach kilku kanałów. Jedynie multiroom lub splitery. Jednak ze spliterami jest taki problem, że obecnie chyba nie obsługują obecnego kodowania nagravision. Dla czterech dekoderów potrzebujesz konwertera quad. Reszty pytań nie jestem pewien, a nie chce wprowadzić Cię w błąd.
    Pawcore
    Level 8  
    A czy nie może zostać stary konwerter ma dwa wyjścia i je podpiąć pod switch i rozprowadzić na 4 tunery. Pytam bo chce się upewnić jeden podobno doświadczony monter w sklepie mówił że można to tak zrobić. Czyli z jednego konwertera rozprowadzić sygnał za pomocą switcha na kilka tunerów i jakiś magiczny switch za 400 zł.
    A czy jak zrobił taką instalacje to mogę brać dowolne tunery czy lepiej takie same.
    colin578
    Level 17  
    Nie wiem czy tak można, ale taniej będzie kupić konwerter quad i z niego rozprowadzić, pewniej i taniej.Tunery można różne, to nic nie szkodzi :)
    Pawcore
    Level 8  
    rozumiem, dziękuje za odpowiedzi. Na razie kupuje Fergusona Ariva 252 Combo, a później da się go teściom jak będzie coś nie tak :) i powoli zbierać będzie się na resztę.

Temat można zamknąć.