Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV/DVBT/Konsola - Podłączenie wszystkiego naraz

cobi_69 19 Paź 2013 10:46 1446 2
  • #1 19 Paź 2013 10:46
    cobi_69
    Poziom 21  

Witam.
    Posiadam stary kineskopowy telewizor Sharp, który ma tylko jedno wejście (a właściwie jeden komplet wejść) analogowe tj. 3 x chinch (Video in, Audio L in, Audio R in).
    Do tego telewizora podłączam dekoder DVBT Manta oraz Konsolę PS2, jednak jest to uciążliwe bo za każdym razem muszę wyciągać telewizor z wnęki, przepinać kable i znów wkładać więc najchętniej bym to podłączył naraz.
    Czy mogę to zrobić przez zwykłą przejściówkę 2 x chinch -> 1 x chinch?
    Tj. chodzi mi o to czy jeśli tak to zrobię i będę miał naraz włączoną konsolę i dekoder to nic się z tym sprzętem wzajemnie nie stanie?
    Bo myślałem nad czymś w stylu splitera chinch, do skrzyneczki wchodzą 2 pełne wejścia chinch i przełącznikiem wybieram które ma być przekazywane na wejście TV.
    To jest tak na prawdę przełącznik i 6 gniazd i 3 wtyki chinch tylko czy trzeba tak to utrudniać?

0 2
  • Pomocny post
    #2 19 Paź 2013 12:06
    magi23
    Poziom 20  

cobi_69 napisał:
    Tj. chodzi mi o to czy jeśli tak to zrobię i będę miał naraz włączoną konsolę i dekoder to nic się z tym sprzętem wzajemnie nie stanie?

Nie rób tak.
    cobi_69 napisał:
    Bo myślałem nad czymś w stylu splitera chinch, do skrzyneczki wchodzą 2 pełne wejścia chinch i przełącznikiem wybieram które ma być przekazywane na wejście TV.

To jest jedyne sensowne rozwiązanie.
    Jest to w twoim wypadku jedyna i najlepsza opcja

0
  • #3 20 Lis 2013 18:40
    cobi_69
    Poziom 21  

Zrobiłem dla bezpieczeństwa przełącznik i wszystko śmiga.

0