Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CAME BX STRONG - FOTOKOMÓRKA DZIAŁA ODWROTNIE

andrewosowiec 19 Paź 2013 17:46 2493 2
  • #1 19 Paź 2013 17:46
    andrewosowiec
    Poziom 2  

Witam!

Problem polega na tym, że w trakcie zamykania bramy przysłonięcie fotokomórki nie wywołuje żadnej reakcji, za to podczas otwierania bramy przysłonięcie fotokomórki powoduję zmianę kierunku i brama zaczyna się zamykać. Przełączniki na płycie mam ustawione w następujący sposób: Dip 4: 1,2,4 w dół (OF) a 3 w górę (ON); Dip 10: 1,3,4,5,6 w dół (OF) a 2,7,8,9,10 w górę (ON). Muszę wspomnieć jeszcze o jednej sprawie: w instrukcji jest napisane, że przy umiejscowieniu napędu po prawej stronie bramy należy zamienić przewód biały z czerwonym na zaciskach FA FC, zrobiłem tak na początku bo mam napęd po prawej stronie ale brama przesuwała się w złych kierunkach to znaczy dochodziła do krańca i napęd dalej próbował się obracać. Dlatego zamieniłem ponownie przewody i o dziwo brama otwiera się i zamyka prawidłowo, prawidłowo działają piloty, jedyny problem to ten opisany powyżej dotyczący fotokomórki. Bardzo proszę o pomoc.

0 2
  • Pomocny post
    #2 19 Paź 2013 19:49
    yarpen86
    Poziom 23  

Witam,

Oprócz FA i FC należy tez zamienić przewody U i V.
    I powinno działać.
    DIP 7 na pewno na ON?
    Pozdrawiam.

1
  • #3 20 Paź 2013 09:51
    andrewosowiec
    Poziom 2  

Dziękuje za pomoc. Czyli nauczka aby dokładnie czytać instrukcję, bo faktycznie w instrukcji jest również zamiana na zaciskach U i V. Dziękuję za ekspresowa pomoc. Pozdrawiam,
    A.R.

Dodano po 2 [minuty]:

DIP 7 oczywiście na OFF.

Dodano po 56 [minuty]:

Czy w tym napędzie jest możliwe ustawienie spowolnienia w końcowej fazie domykania, czy też musi to być specjalna wersja napędu lepiej wyposażona w tak zwany "ENKODER"? Ja posiadam wersję podstawową.

0