Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutownica Elwi LSE-30. Co sądzicie na jej temat? Warto kupić?

18 Mar 2005 11:58 1341 4
  • Poziom 10  
    Zamierzam kupiż lutownicę Elwi LSE-30 co sądzicie na jej temat???
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 12  
    czesc ,mozesz smialo kupowac sprzet jest ok. ma tylko troszke mniej trwale groty niz weller ,mam w warsztacie 2 elwiki i jestem z nich zadowolony dobrze leza w rece..pzdr.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 10  
    a czy moc 30 w jest wystarczająca
  • Poziom 12  
    witaj,zalezy co bedziesz lutowal,jesli eletronika i male detale to spoko ja mam 60w wiec wypowiadalem sie o nich. moc jest potrzebna wtedy wieksza jak musisz wylutowac jakies wieksze detale radiatorki wtedy beda ci odprowadzaly cieplo i mozesz miec problem.pzdr.
  • Specjalista elektryk
    zbujtaj napisał:
    witaj,zalezy co bedziesz lutowal,jesli eletronika i male detale to spoko ja mam 60w wiec wypowiadalem się o nich. moc jest potrzebna wtedy wieksza jak musisz wylutowac jakies wieksze detale radiatorki wtedy beda ci odprowadzaly cieplo i mozesz miec problem.pzdr.

Ja także mam 60W. Problemy pojawiają się przy rozlutowywaniu ekranów, lutowaniu grubszych przewodów czy innych pracach typu technicznego. Natomiast świetnie się ona spisuje w podstawowych pracach elektronicznych (montaż, demontaż itp). Natomiast jeśli chodzi o smd, to jest to nieco za dużo, nie da się precyzyjnie pracować, choć mam nawet nieoryginany, mniejszy grot. Aha i jeszcze jedno. Nie kupowałem sobie takich szerokich grotów do Elwika. Może nimi jest łatwiej się posługiwać przy takim dużym lutowaniu. Natomiast jeśli chodzi o trwałość - jest ok. Mam ją od ładnych kilku lat i nie narzekam.

Pozdrawiam
    TWK