Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

N6600 i czytnik karty MMC

greku 18 Mar 2005 12:08 1049 10
  • #1 18 Mar 2005 12:08
    greku
    Poziom 10  

Poczytałem troche o tym, że nie można raczej połączyć sie przez kabel z kompem i tym telefonem, niestety już po zakupie kabla i zanosi sie na to, że po prostu wywaliłem kase w błoto, ale mniejsza z tym.Przeczytałem w którymś poście, że na wrzucanie lub zrzucanie większej ilości danych na telefon najlepszy sposób to po prostu czytnik karty MMC, bo przez bloototh lub irde jest wolno.Teraz moje pytanie. czy poprzez czytnik karty MMC możliwe jest wgrywanie wszystkiego jak przez inne połączenia ?Czy np aplikacje wrzucone bezpośrednio na karte będą mi działać bez problemu ?Jak to z tym jest, bo nie wiem raczej jak sie instaluje dane aplikacje, gry, tematy czy dzwoniki, da sie przez ten czytnik ?Czy raczej tylko da sie przesyłać dane z karty, czyli fotki, filmiki i reszte która występuje na karcie?

0 10
  • Pomocny post
    #2 18 Mar 2005 12:13
    puchbeary_1
    Poziom 20  

na karte mozesz wrzucic pliki instalacyjne. po wlozeniu do telefonu bedziesz mógl przy wykorzystaniu tego pliku zainstalowac dana aplikacje. raczej nie jest prawdopodobne instalowanie bezposrednio przez czytnik kart bo musiałbys miec komputer postawiony na symbianie. a co do reszty to owszem-jak wrzucisz czytnikiem bedzie dzialać bez zarzutu.

0
  • #3 18 Mar 2005 12:24
    greku
    Poziom 10  

Hmm nie bardzo rozumiem, czyli jeśli wrzuce plik instalacyjny danej aplikacji, np programu poprzez czytnik karty na moją karte z telefonu to ten program będzie mi działał potem na telefonie po włożeniu tej karty z plikiem instalacyjnym ?

0
  • #4 18 Mar 2005 13:09
    puchbeary_1
    Poziom 20  

nie do końca tak. jak wrzucisz na karte plik instalacyjny jakiegos programu to gdy ponownie włozysz karte do telefonu to bedziesz mógł przy pomocy tego pliku zaistalowac aplikację w telefonie. to tak jakbys jakąś instalkę do peceta przyniosł na dyskietce albo płycie.

0
  • #5 18 Mar 2005 14:53
    greku
    Poziom 10  

Aha już rozumiem, dobrze to wyjaśniłeś na zasadzie peceta, więc Twoim zdaniem opłaca sie zainwestować w taki czytnik, zamiast np bluetooth'a, bo jest on wolniejszy w przepływie danych i trzeba bawić sie w jakieś oxygeny itp ?Bo w sumie to jest dokładnie jak dysk z kompa, wrzucasz na niego instalke i potem z telefonu instalujesz sobie już tą aplikacje przy pomocy tego pliku instalacyjnego.
    Niech inni sie wypowiedzą też może na temat tkaiego czytnika, może ktoś używał.

0
  • #6 18 Mar 2005 15:12
    puchbeary_1
    Poziom 20  

czytnik nie jest drogi wiec o wielkiej inwestycji raczej nie można mówic. inaczej się sprawa ma z obsługą tego ustrojstwa. po pierwsze jak wiesz karta pamieci w n6600 jest pod bateria-pomysł tak błyskotliwy ze słów mi brak-trzeba wyłączyc telefon , zdjac panel , wyjac baterie , odsunac blokade a pozniej wszystko w druga strone. .. beznadzieja. czytnik sprawdzi się w przypadku gdy masz zamiar słuchac mp3 lub ogladac filmy-duzy rozmiar plików faktycznie powoduje że wrzucanie ich poprzez port jest pracochlonne i czasochlonne. jeśli chodzi o aplikacje i zdjecia oraz tym podobne to chyba nie ma sensu bawic sie czytnikiem. jest to moje subiektywne zdanie. acha i jeszcze jedno -instalka aplikacji na symbianie po instalacji znika więc dobrze jest stworzyc sobie jakis katalog i kopiowac do niego instalki które chcemy miec zachowane albo które moga sie nam w przyszlości przydac jeszcze. to tyle. nie wiem co ci jeszcze napisać. osobiście jestem zdania że bez czytnika mozna zyc i dobrze sie miec z tym że najwieksze pliki jakie ja wrzucam maja może ze 2 MB

0
  • #7 18 Mar 2005 17:40
    greku
    Poziom 10  

He no w sumie i można żyć, ale teraz gdy mam bezużyteczny kabel to szukam jakiejś alternatywy dla niego, a czytnik wydaje mi sie po prostunajłatwiejszy w obsłudze.Jak wygląda wogóle wgrywanie aplikacji do telefonu, wydaje mi sie, że gdy karta jest w czytniku, wchodzimy na nią, gdy windows ją wykryje i co widzimy ?Wszystkie foldery z karty pamięci ?Tak mi sie wydaje, wrzucamy do danego folderu na karacie instalke i potem, gdy karta jest już w telefonie, należy odnaleźć aplikacje i potem na nią nacisnąć i sama sie zainstaluje ?Sory, że sie tak pytam dość szczegółowo, ale nie chcem sie przejechać też na czytniku.

0
  • Pomocny post
    #8 18 Mar 2005 19:53
    Manix
    Poziom 23  

Tak, dokładnie.

0
  • #9 20 Mar 2005 17:11
    greku
    Poziom 10  

Czy taki zwykły czytnik z allegro za ok 25 zł będzie w porządku ?O co chodzi w tym, że jest pod USB 1.1 np ?

0
  • Pomocny post
    #10 20 Mar 2005 21:05
    Manix
    Poziom 23  

Jak nie jest skopany to powinien sie nadać (może byc problem ze sterownikami, ale to da sie załatwić) usb 1.1 to starszy rodzaj komunikacji, ale złącza są kompatybilne z usb 2.0

0
  • #11 21 Mar 2005 07:42
    puchbeary_1
    Poziom 20  

1.1 i 2.0 różnia się chyba przedewszystkim prędkością przepływu danych. poza tym większośc starszych komputerów ma port 1.1

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo