Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BCS-DVR1601SEA - Reset kilka razy na dzień

19 Paź 2013 20:26 5409 12
  • Poziom 15  
    Witam
    Posiadam rejestrator jak wyżej, został on zamontowany do istniejącej instalacji 10 kamer na kiepskiej skrętce 5e dopinałem jeszcze 4 kamery na trisecie koncentryku. zasilanie kamer na jednym zasilaczu rejestrator i zasilacz podłączone bezpośrednio do sieci. Rejestrator współpracuje z TV samsung poprzez kabel HDMI, w rejestratorze nowy dysk 1GB.
    Rejestrator w rożnych odstępach czasu się resetuje to znaczy wyskakuj białe tło z logiem BCS pisze zapisywanie danych następuję wyłączenie i ponowne załączenie.
    Rejestrator był 3 razy na gwarancji wymienili dysk na nowy sprawdzili wszytko i u nich jest niby ok. Już nie mam pomysłu gdzie szukać przyczyny resetowania się.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 25  
    W rejestratorze - jeśli to nie są miarowe odstępy czasu to pomyśl jak serwis to sprawdzał ;)
    Może jakiś update oprogramowania rejestratora ?
    Diagnozując możesz podłączyć rejestrator bez kamer i zobaczyć czy też będzie się resetował, dodatkowo możesz potem podłączyć go bez dysku.
    Czy rejestrator nie przegrzewa się w jakiś sposób ?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 21  
    extremeee napisał:
    W rejestratorze - jeśli to nie są miarowe odstępy czasu to pomyśl jak serwis to sprawdzał ;)
    Może jakiś update oprogramowania rejestratora ?
    Diagnozując możesz podłączyć rejestrator bez kamer i zobaczyć czy też będzie się resetował, dodatkowo możesz potem podłączyć go bez dysku.
    Czy rejestrator nie przegrzewa się w jakiś sposób ?

A może serwis sprawdzał pod innym zasilaczem ?? ;-), jaki dysk masz założony - producent , typ ??
  • Poziom 17  
    Przerabiałem to, wymień zasilacz- padają przy nich. A jak masz duży dysk to możesz dać wydajniejszy zasilacz bo oryginalne w zestawie są na granicy wydajności.
  • Poziom 15  
    Dysk to Seagate SV35 Series 1TB SATA 3
    Spróbuje z innym zasilaczem co polecacie ?
    Czy kamery mogą mieć jakiś choć minimalny wpływ na resetowanie ?
  • Poziom 17  
    bastek201991 napisał:
    Spróbuje z innym zasilaczem co polecacie ?
    Czy kamery mogą mieć jakiś choć minimalny wpływ na resetowanie ?

Dowolny dobrej klasy zasilacz stabilizowany.
    A co do kamer z tego co wiem BCS ma filtry na wejściu więc możesz go jedynie uszkodzić przepięciami o znacznej wartości- jeśli nie masz przebicia do instalacji elektrycznej to nie powinno się nic dziać- prędzej objawiało by się to najpierw zakłóceniami obrazu z wadliwej kamery.
  • Poziom 15  
    Dodam ,że urządzenie nie resetuje się nagle tylko występuje obraz z logo BCS i napis zapis danych po czym następuje restart.
  • Poziom 17  
    bastek201991 napisał:
    Dodam ,że urządzenie nie resetuje się nagle tylko występuje obraz z logo BCS i napis zapis danych po czym następuje restart.

to może sporo zmieniać- a sprawdzałeś w ustawieniach tam jest taka zakładka konserwacja i auto restart
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Mi kiedys BCS restartowal sie dlatego ze w sygnale jednej z kamer byly jakies smieci (poziome przesuwajace sie pasy). Akurat byla to instalacja z 3 BCS'ami i przepiecie tej kamery na inny dvr powodowalo ten sam efekt.
  • Poziom 15  
    Tzn ,że wejście z kamer ma jakieś znaczenie ? bo jak się bliżej zastanowić to mam taką kamerę która mi sieje po obrazie póki co zamówiłem zasilacz.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Serwis BCS nie umial mi odpowiedziec czy ma to znaczenie ale ewidentnie te zaklocenia powodowaly restarty. Jesli nie bedzie to wina zasialcza to pomysl jeszcze nad jakims separatorem.
  • Poziom 15  
    Póki co wygląda na to ,że tadekmar miał racje odłączyłem jedną z kamer która miała zakłócenia i problem znikł.
  • Poziom 14  
    Witam, odkopię stary temat. Trafiłem do tego wątku, bo szukałem rozwiązania problemu z samoistnym-losowym restartowaniem się mojego rejestratora EASYCAM EC-7816T. Problem wyglądał tak że rejestrator w sposób losowy, bez jakieś ewidentnej przyczyny restartował się kilka razy w tygodniu. W logach było tylko coś w stylu "zapis ustawień, domyślny login out, potem domyślny login in ) Oczywiście w nagraniach były wtedy 2,5 minutowe przerwy, potrzebne na ponowne uruchomienie się rejestratora. W internecie nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, więc zacząłem szukać sam. I tak po kolei: podmieniłem HDD (Bez Rezultatu), wymieniłem C na płycie głównej (BR), podmieniłem zasilacze (BR), podmieniłem baterię 2032 (BR), zamontowałem chłodzenie procesora (BR), odłączałem kolejne kamery (BR). Odłączyłem przewód sieciowy LAN (BINGO) to było to. Zacząłem sprawdzać i okazało się, że problemem był port 88, przez który łączyłem się zdalnie z rejestratorem (DDNS), wiem że to najbardziej atakowany port, ale do tej pory, przez wiele lat nie miałem problemów.
    Rozwiązanie: zmieniłem w ustawieniach port na 89, podpiąłem LAN i wszystko już od dłuższego czasu jest w porządku, nie ma już przerw i restartów rejestratora. Mam nadzieję, że może komuś ten wpis też pomoże.