Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki tv do 2300zł- opinie i dorady.

kacper783xd 19 Oct 2013 22:00 3027 29
    kacper783xd
    Level 8  
    myślałem nad kupnem tego tv : philips_42pfl5008.

Może miał ktoś styczność z tym tv? Jakies plusy-minusy? Prosze o opinie i ewentualne przedstawienie jakiegos tv w tej cenie :D
    jacekko0
    Level 31  
    Telewizor na tle innych wyróżnia się niesamowitą jakością dźwięku, do tej pory żaden płaski telewizor nie zadowalał mnie w tym względzie, ale ten jest bardzo dobry jeśli chodzi o dźwięk. Niesamowity ambilight, każdy film jest znacznie lepszy przy włączonego mam ambilghta, oczywiście wygaszam wtedy wszelkie źródła światła, by efekt był jak najlepszy. Obraz tradycyjnie jak u Phlipsa jest bez zarzutu - ostry, kolorowy, moim zdaniem też cechuje się dużymi kątami widzenia. SmartTV znacznie poprawione w stosunku do tego co było rok temu: multum aplikacji, również tych zagranicznych.
    Mariano11
    Level 28  
    Ja co prawda mam model wyższy, 6008, ale Philipsa mogę polecić z całego serca. Ambilight w połączeniu z 3D prezentuje się niesamowicie. Obraz potwierdzam - najwyższej jakości, a do smarta co chwilę są nowe aplikacje.
    kacper783xd
    Level 8  
    a co myślicie o tym: LG 42LA620S
    Mariano11
    Level 28  
    Philips ma lepszy obraz i lepsze odświeżanie. W dodatku masz system ambilight i najbardziej rozbudowany Smart TV na rynku, także w moim przekonaniu Philips wygrywa, a ceny ją identyczne.
    kacper783xd
    Level 8  
    dzieki za odp.

:)

Dodano po 1 [godziny] 33 [minuty]:

a gdzie najlepiej kupić? myśle o neonecie :P
    User removed account
    Level 1  
    kacper783xd
    Level 8  
    a jeśli w neonecie nie będą mieli philipsa? jakies inny tv może?
    Mariano11
    Level 28  
    Nie tylko neonet istnieje ;) W większości sklepów internetowych i stacjonarnych znajdziesz ten model Philipsa - jest bardzo popularny.
    User removed account
    Level 1  
    kacper783xd
    Level 8  
    jestem jakoś sceptycznie nastawiony na kupywanie w internecie:| Mogą potem wyjść jakieś niemiłe niespodzianki ;/ wole kupic na miejscu :)
    User removed account
    Level 1  
    Paweł1355
    Level 19  
    Fakt jak nie jesteś pewny co do modelu to lepiej kupić w necie . Masz 10 dni na zwrot.
    kacper783xd
    Level 8  
    a jakies inne równie dobre? mogę jeszcze dorzucic ze 200stówki :). Może jakiś Samsung?

Dodano po 28 [minuty]:

moja specyfikacja:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 12m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,6m-1,8m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? z jednej strony do godz.ok.15
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX-28LK1C/S
    8. Co chcem aby telewizor posiadał? czysty i ostry obraz,dużo bajerów,smart tv, 3d .
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? naziemna cyfrowa dvb-t
    10 .Jakie urządzenia? laptop 20-30%
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-8godz,czasami prawie cały dzień :D
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem,raczej matowa?
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy,Dokumenty,fajne programy o moim hobby itp .
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? 20-30% tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 10-15% dziennie
    16. Preferencje co do marki? Philips,Samsung i inne.
    17. Preferencje co do wielkości? 40-42cal
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba jakość obrazu i tanie piloty.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 60%Noc 40%Dzien
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie wiem które ale 3D ma mieć.

Dodano po 41 [minuty]:

chciałbym jakiś filmik z 42pfl5008(najlepiej amatorski) ale na youtube nie ma pożądnego clipu:/ aaa i jescze jedno, jaka jest różnica modelu 42pfl5008 i 42pfl5028. z tego co wyczytałem to ten drugi ma większą moc watt głośników i aż ?6? par okularów 3d?
    Paweł1355
    Level 19  
    Zgadza się moc o 4w większa i 6 par okularów.
    User removed account
    User removed account  
    Paweł1355
    Level 19  
    Wszystkie okulary pasywne to tandeta - niestety każdy oszczędza na wszystkim
    User removed account
    User removed account  
    Paweł1355
    Level 19  
    Spójrz na okulary do LG ?
    PanAgito
    Level 9  
    Stawiałbym na Philipsa. Dobra cena, atrakcyjny design, dobra jakość dźwięku, dobra rozdzielczość, ostry i wyraźny obraz.
    Paweł1355
    Level 19  
    A co wybrałeś ostatecznie ?
    kacper783xd
    Level 8  
    jeszcze nie wybrałem. dopiero za ok. miesiąc. Ale myśle że będzie to Philips :)

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

Mam możliwość powieszenia i postawienia TV. Jak lepiej. Myśle że z ambilightem lepiej powiesic? co nie?
    User removed account
    User removed account  
    kacper783xd
    Level 8  
    ostatnio byłem w niemieckim mediamarkt. Wśród tv-ków wpadł mi ten w oko: GRUNDIG 42VLE983BL. Philipsa niestety nie było.
    User removed account
    Level 1  
    Paweł1355
    Level 19  
    Beko - miałem pralkę - padła po 2 latach i 3 mesiącach. Naprawa była nieopłacalna.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    Level 1  
    kacper783xd
    Level 8  
    ok. Philips jest już dla mnie zamówiony w neonecie(mam tam znajomości). Myśle że dobrze postąpiłem.
    Paweł1355
    Level 19  
    sobiech_polska wrote:
    Paweł1355 wrote:
    Beko - miałem pralkę - padła po 2 latach i 3 mesiącach. Naprawa była nieopłacalna.

I co w związku z tym?

Nigdy więcej nic takiego już nie kupię, a nazwa Beko odbija mi się czkawką.