Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco via veneto - nie wytwarza pary

yasmeen 19 Paź 2013 23:40 1890 2
  • #1 19 Paź 2013 23:40
    yasmeen
    Poziom 2  

Dotychczas nie miałam problemu ze spienianiem mleka. Ekspresu używam regularnie - średnio dwie kawy na dzień. Dzisiaj podczas robienia kolejnej kawy, po odkręceniu zaworu nie leciała para przez dysze do spieniania mleka. Dociskanie pokrętła przy odkręcaniu nic nie dało. Przepuściłam wodę przez dysze (tak jak przy odpowietrzaniu) i spróbowałam kolejny raz. Niestety nie pomogło. Ponowne wyłączenie i włączenie ekspresu również. Zauważyłam ze po włączeniu ekspresu i naciśnięciu przycisku do wytwarzania pary kontrolka nad nim od razu się zapala - zwykle to zajmowało parę chwil. Zostawiłam ekspres do ostygnięcia, po tym czasie kontrolka zaświeciła się normalnie jak kiedyś po dłuższym czasie. Niestety pary nadal nie ma :(
    Kawę robi normalnie, bez zmian - tylko to spienianie...

Czym to może być spowodowane i czy można to jakoś sposobem domowym naprawić?

0 2
  • Pomocny post
    #2 21 Paź 2013 23:01
    zbb361
    Poziom 14  

Dzień dobry
    najprawdopodobniej uszkodzony jest termostat ma przerwę lub jest gdzieś przerwa elektrycznego obwodu pary , prosta chyba niema prostszego ekspres , potrzebny będzie omomierz lub voltomierz i trzeba sprawdzić , dobrze by było mieć termometr by sprawdzić kiedy się wyłącza termostat jeżeli nie ma przerwy
    powodzenia

0
  • #3 23 Paź 2013 18:27
    nioop

Specjalista AGD

Potwierdzam hipoteze kolegi wyżej..
    Termostat poprostu "rozłączył" się na stałe..
    Naprawa jest prosta i niedroga.. Wystarczy wymienić ów termostat..
    Będą tam dwa termostaty identycznie wyglądające zapewne.. Uszkodzony jest ten na któym jest napisana wyższa wartość temperatury (zapewne około 130stopni)

0
  Szukaj w 5mln produktów