Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam przetwornika na subwoofer. Nietypowe kryteria.

20 Paź 2013 00:08 972 2
  • Poziom 27  
    Witam. Jestem na etapie kompletowania elementów kina domowego opartego o zestaw CZ@T tonsila i szukam jakiegoś głośnika, na którym zbuduję subwoofer pasujący wyglądem do całego zestawu. Sub miałby wyglądać jak powiększona wersja CZ@T 100, ale zamiast GDWK byłby tunel BR. Teraz jakie kryteria musiałby spełniać przetwornik (musiałby, bo całe przedsięwzięcie jest na razie w dalekich planach). Musi mieć białą membranę (lub matowo srebrną), musi też grać w miarę przyzwoicie, aby uzupełniać fronty CZ@T 130. Rozmiar jaki zakładam to między 8-10 cali, większego nie chcę bo wyjdzie straszna kolumbryna. Do tej pory znalazłem jeden warty rozważania przetwornik, mianowicie visaton AL200, ale jego cena 600zł mnie niestety przerasta. Jest też DEXON IRB 20/100/01,8, ale śmierdzi mi on tanim chińskim plastikiem z bazaru za kilkanaście zł z przeklejoną naklejką. Ostatecznie mógłbym użyć SW.STX.10.2.400 po wymianie kopułki na mniejszą ;) Pomieszczenie ok 30m², a muzyka najróżniejsza z dużą przewagą elektroniki, gdzie liczy się zejście. Napędu na razie brak, będę o tym myślał później. Co do budżetu, to skoro AL200 za drogi to wiadomo że coś tańszego, powiedzmy w granicach 200zł. Wiem że kryteria niełatwe, ale myślę że któryś z użytkowników będzie znał głośnik który mnie zadowoli. Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    flubber.trip napisał:
    Musi mieć białą membranę (lub matowo srebrną)

Jeśli takie kryteria ma spełniać, to kup domowego STX-a 10" i pomaluj membranę na biało, skoro wolisz żeby to wyglądało zamiast grało. Wydasz ciut więcej niż 100zł a efekt będzie taki jaki chcesz, ponieważ lekka warstwa lakieru na membranie nie zmieni drastycznie parametrów głośnika (w zależności ile tego lakieru dasz), zwłaszcza basowego.
  • Poziom 27  
    No właśnie lakierowania wolałbym uniknąć ze względu na zmianę parametrów głośnika (masa drgająca, sztywność membrany, temat już był poruszany na elektrodzie). Temat założyłem po to, aby znaleźć taki przetwornik, jeżeli go nie znajdę, to będę szukał czegoś innego nie patrząc już na wygląd.