Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

import txt do Excell oraz wysz - Funkcja wyszukaj.pionowo nie działa po imporcie

20 Paź 2013 02:11 1371 8
  • Poziom 7  
    Witam ponownie wszystkich Speców.
    Myślę, że mój nowy problem jest banalny, lecz jak do tej pory nie poradziłem z nim sobie...

Otóż sprawa wygląda następująco:
    Do kolumn A, B i C
    importuję dane z pliku *.txt (około 4000 wierszy)

Napisałem masę prostych formuł m.in. z wyszukaj.pionowo i wszystko hula super do momentu aż nie zaimportuję adekwatnych danych z innego pliku *.txt...

Widać tylko #N/D! wszędzie tam gdzie była w/w formuła.

Macie jakieś proste pomysły jak to naprawić?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj,
    Zamieść przykładowy plik excela po imporcie (nawet zostawiając tylko kilka wierszy) - wtedy będzie można zobaczyć, na czym polega problem i ewentualnie pomóc Tobie go poprawić.
  • Poziom 37  
    Po imporcie w komórkach masz tekst a nie liczbę (mimo iż widzisz np 27 dla arkusza to tekst). Po pomnożeniu komórki przez 1 otrzymujesz liczbę (mimo iż dalej widzisz np 27). Przynajmniej tak było w poprzednich wersjach Excela.
  • Specjalista - VBA, Excel
    Importowane automatycznie lub ręcznie?
    Podczas importowania z tekstu "27" -pojawi się tekst, 27- pojawi się numer.
    jakim sposobem nagrany plik tekstowy?
  • Poziom 7  
    Hmmm odpowiedzi na te pytania dokładnie nie znam więc zaraz załączę przykładowy plik.

Właśnie tak sprawdzałem dane - czy tekst czy liczba, mnożyłem sobie zaimportowane komórki przez cyfry i otrzymywałem wynik, na tej podstawie stwierdziłem że jest zaimportowane dobrze. Więc rozumiem, że się myliłem...

W załączniku przykładowy pliczek.

Importuję ręcznie tak:
    / -> dane
    / -> dane z tekstu
    wybieram plik
    / typ pliku: rozdzielny
    / ograniczniki: średnik
    / format danych w kolumnie: ogólny

zerknijcie w pliku na kolumny: O P Q R S
    nie rozumiem czemu wcześniej mi to działało a jak zaimportowałem nowe dane to siadło wszystko i nic nie przelicza :/

Wiem, że to dość "krzaczasty" arkusz ale generalnie chodzi mi tylko o formułę wyszukaj.pionowo.
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Witaj,
    U mnie zadziałało utrudnienie sobie życia w postaci zastąpienia wyszukaj pionowo parą podaj.pozycję/indeks. Coś w ten deseń dla komórki O2:

Code:
    =INDEKS($B$3:$B$863;PODAJ.POZYCJĘ(L2;$A$3:$A$863))
  • Poziom 7  
    dt1 :D

Pomogło w 100% !!!
    Wiedziałem, że można to w jakiś chytry szybki sposób obejść:)

Poooodzieqooofa !

JRV napisał:
    Witam
    Tak dobrze?

Hmmmm nie wiem co zmieniłeś ale wygląda dobrze poza tym, że od wiersza 13-tego nie działa :/
  • Specjalista - VBA, Excel
    po prostu do konca nie zrobiłem, masz możliwość porównania - móje do 12 wersza