Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VirtualBox + Win98SE - Błąd przy próbie instalacji

louis99 20 Paź 2013 03:37 1779 6
  • #1 20 Paź 2013 03:37
    louis99
    Poziom 8  

Witam wszystkich.
    Chciałem sobie zainstalować Win98SE z nakładką Nortona Commandera na VirtualBoxie. Zrobiłem wszystko ( tak mi się wydaje ) wg instrukcji ale gdy próbuje odpalić wirtualny system ( klikam Power On ) wyskakuje mi błąd który zamieszczę poniżej. Dziękuje za wszelką pomoc.

0 6
  • #2 20 Paź 2013 05:51
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

VirtualBox 4.3.0

Sprawdź czy włączona wirtualizacja w BIOSie, suwak ilości CPU na 1 (w konfiguracji VM). Jak to nie pomoże to zrób downgrade do wersji 4.2.18

0
  • #3 20 Paź 2013 07:08
    Matuzalem

Poziom 43  

Do tych ustawień, które sprawdzić trzeba, jeszcze bym dodał ilość przydzielonej pamięci.

0
  • #4 20 Paź 2013 17:49
    louis99
    Poziom 8  

Suwak CPU jest na 1, przydzielona pamięć RAM 128MB, a co do tej wirtualizacji w BIOS to w ustawieniach VM czy w swoim BIOSie mam ustawić/sprawdzić ? Tyle że na razie jest problem bo nie czyta mi w BIOS klawiatury USB tylko PS/2 ale to najwyżej od sąsiada pożyczę.

0
  • #5 04 Sty 2014 22:35
    louis99
    Poziom 8  

Witam po długiej przerwie, zrobiłem już wszystko prawie tzn. zainstalowałem win 98 działa poprawnie, tylko mój problem polega na tym że chciałbym aby przed startem win 98 startował Norton Commander. To również uzyskałem wpisując do autoexec c:\nc\ncmain.exe tylko jest jedna sprawa, po operacji na plikach ( w moim przypadku kompilacja plików *.asm za pomocą narzędzi firmy keil) wraca z powrotem do systemu.

0
  • #6 04 Sty 2014 23:45
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zawartość pliku Msdos.sys z systemu Windows napisał:
    Program instalacyjny systemu Windows tworzy w folderze głównym plik o nazwie Msdos.sys i oznacza go atrybutami Tylko do odczytu, Systemowy i Ukryty. Inaczej niż w systemie MS-DOS, plik Msdos.sys jest plikiem tekstowym. Zawiera sekcję [Paths], w której znajduje się lista lokalizacji innych plików systemu Windows (takich jak Rejestr) oraz sekcję [Options], której można użyć do spersonalizowania procesu rozruchu.

Sekcja [Options] może zawierać następujące ustawienia. Jeśli chce się użyć tych ustawień, należy wstawić je ręcznie:
    • BootGUI= Wartość logiczna
      Wartość domyślna: 1
      Przeznaczenie: Ustawienie 1 wymusza ładowanie interfejsu GUI. Ustawienie 0 wyłącza ładowanie interfejsu GUI.

Jak nie działa z dopisaniem polecenia uruchamiającego NC do \autoexec.bat to wyedytuj \msdos.sys -> BootGUI=0
    i w \autoexec.bat na końcu dopisz win.com (za poleceniem uruchamiającym NC).

0
  • #7 17 Sty 2014 03:15
    louis99
    Poziom 8  

Nie pomogło, dopisałem również w autoexec.bat :
    mode con codepage prepare=((852) C:\WINDOWS\COMMADN\ega.cpi
    mode con codepage select=852
    keyb pl,,C:\WINDOWS\COMMAND\keybrd2.sys

Tak jest u znajomego w systemie u którego działa wszystko poprawnie. Nie znam się na szczegółach win98, dlatego to przepisałem nie wiedząc co się stanie, próba nie strzelba ;]

Również nie pomogło

0