Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp AR-5618N - Pali się ludek

Dr Blade 20 Oct 2013 08:59 4671 9
 • #1
  Dr Blade
  Level 14  
  Witam, koledzy posiadam kopiarkę AR-5618, przebieg 70 k stron, pali się ludek. Nie mogę znaleźć sm do tego modelu. Czy przy tym przebiegu wymieniamy developer? Może ktoś podpowie jak wejść do trybu serwisowego, wykasować przegląd. Na co zwrócić uwagę przy przeglądzie? Wychowałem się na NRG, Sharpa robię b. rzadko więc stąd moje pytania. Z góry dzięki za pomoc.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Też się w Sharpie nie specjalizuję ale " ludzik" zwykle oznacza wezwanie PM. Serwisówka do pobrania choćby tutaj.

  C.
 • #3
  robwik
  Level 24  
  Materiały eksploatacyjne (bęben ,listwa ,deweloper) w tech kopiarkach są na 50 tys. kopii . Ich wymianę sygnalizuje tzw słoneczko a w Twoim przypadku to tylko konserwacja .
 • #4
  patrykrsl
  Level 16  
  Dokładnie tak jak wcześniej koledzy pisali, należy przeprowadzić konserwacje a następnie wejść w serwis i skasować licznik konserwacji
 • #5
  Dr Blade
  Level 14  
  Wszystko jasne, tylko nie mam pewności czy przegląd po 50k został zrobiony. W tym momencie puszcza listwa zbierająca bębna, bęben niby jest ok, ale widać wyraźne ślady po odrywaczach. Możliwe żeby bęben wytrzymał dodatkowe 20k?
 • #7
  patrykrsl
  Level 16  
  Quote:
  Wszystko jasne, tylko nie mam pewności czy przegląd po 50k został zrobiony. W tym momencie puszcza listwa zbierająca bębna, bęben niby jest ok, ale widać wyraźne ślady po odrywaczach. Możliwe żeby bęben wytrzymał dodatkowe 20k?

  Pobierz sobie SM do tego modelu są tam wszystkie parametry opisane, można sprawdzić po jakim przebiegu był wymieniany listwa, bęben , developer.
  Podejrzewam że ktoś tylko robił konserwacje i kasował liczniki bo ostatnio byłem przy podobnym sharp'ie i również maszyna miała zrobiona ok 70 tys, paliły się wszystkie diody (ale maszyna nie była ustawiona na zatrzymanie).
  Podobna sytuacja, listwa już puszczała ale maszyna robiła bardzo ładne kopie :)
 • #8
  suri1986
  Level 24  
  Mógłby mi ktoś na maila albo na priv napisać jak skasować tego ludka - ogólnie zajrzałęm do serwisówki, ale nie chce przy maszynie wyjść na głąba :D
 • #10
  Bitels85
  Level 25  
  Ludzik to tylko konserwacja. W serwisówce masz podane jak się sprawdza na ile kopii ta konserwacja jest ustawiona, podobnie jak masz podane jakim kodem sprawdzić licznik bębna i developera. Obok ludzika jest taka kontrolka co wygląda jak "słoneczko" jeśli też się świeci to trzeba wymienić bęben listwę i deweloper. Jeśli się nie świeci a listwa przepuszcza to albo licznik był zresetowany bez wymian, albo bęben i listwa i/lub toner to zamienniki. Koniec końców tak czy siak Bęben listwa developer do wymiany, po wymianie trzeba zainicjować kodami developer oraz zresetować liczniki bębna i developera. Reszta priv.