Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NIKKO 2601D - Sterowanie z kwarcem auto bez / jak okreslic czestotliwosc ??

josue 20 Oct 2013 09:05 2733 6
    josue
    Level 10  
    HEJ!

Drodzy koledzy posiadam starego zdalnie sterowanego jeepa Nikko na elektronice z ukladem 2601D, na plytce nie ma kwarcu, ale na aucie jest oznaczenie,

27MHz 1-01

czy wiecie co to oznacza ???

Nigdzie w necie nie moge na ten temat znalezc informacji, posiadam nieoryginalny pilot do tego auta firmy Kyosho z wymiennymi kwarcami ale nie wiem na jaka czestotliwosc kwarc potrzebuje, pozatym niewiem czy w ogole zadziala, narazie mam wlozony 27.095 i po uruchomieniu radia auto jedzie caly czas a ja nie moge nim sterowac.

Wielkie dzieki za jakakolwiek wskazowke.

Pozdrawiam goraco

Moderated By Madrik:

Ostrzeżenie - Permanentne lekceważenie zasad pisowni i regulaminu forum. Zakładanie podwójnych tematów. Niski poziom i roszczeniowy charakter wypowiedzi.
    Regulamin: 3.1.13 / 3.1.12 / 3.1.7

josue
    Level 10  
    Masz racje strzelilem babola, chodzilo o 2061D, a pilot jaki posiadam to Kyosho KT-5.

Co oznacza ze pilot powinien byc bez ukladowy, czy to oznaczenie na aucie 27 MHz 1-01 nie ma tutaj znaczenia ?

Jeszcze raz wielkie dzieki!!!
    diablok6
    Level 15  
    Ten co masz pilot to na pewno nie pójdzie, musi być bez układowy, zdjęci nr.2 tak powinna wyglądać płytka żeby poruszyć autko z układem 2061D, wiele autek starych Nikko chodzi na tym układzie, więc idź/jedź na jakąś giełdę i tam szukaj pilota nikko lub jest schemat to można zrobić. coś mi się wydaję że te układy 2061D chodziły tylko na częstotliwości 27.145MHz
    diablok6
    Level 15  
    27Mhz to jest oznaczenie w skrócie, w takim pilocie jest kwarc 27.(trzy cyferki)MHz np. 27.125 lub 27.145 i nie każdy pilot będzie działać, muszą spełniać parametry. Dlatego najlepiej zrób fotki, i na pewno ktoś ci pomoże.