Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulator ładowania 48V 60A

tomi3132 20 Oct 2013 14:21 3174 8
    tomi3132
    Level 2  
    Witam szukam producenta regulatora ładowania, który spełniałby następujące kryteria mppt 48~150V (wejście 48 V wyjście 60A )oraz informację gdzie można by było coś takiego kupić ??
    Znalazłem producenta OUTBACK oraz TRACER, ale nie wiem czy spełniają wszystkie kryteria.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Jeśli chodzi o bardziej szczegółowe dane mogę przesłać mailem.
    adamos22
    Level 11  
    Jeśli chcesz iść w miarę budżetowo, to wejdź na eBay lub AliExpress, wpisz w wyszukiwarkę:
    "60A MPPT" i dostaniesz m.in. produkt o nazwie ET6415N który powinien spełnić wymagania.
    tomi3132
    Level 2  
    Witam dziękuję za odpowiedź, ale powiem szczerze, że aż tak się nie znam i nie wiem czy to urządzenie spełnia wszystkie wymogi mojej specyfikacji . W załączeniu specyfikacja poszukiwanego przez mnie modelu.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

]Jeśli chcesz iść w miarę budżetowo, to wejdź na eBay lub AliExpress, wpisz w wyszukiwarkę:
    "60A MPPT" i dostaniesz m.in. produkt o nazwie ET6415N który powinien spełnić wymagania.[/quote]
  • Helpful post
    adamos22
    Level 11  
    Moim zdaniem ten podany przeze mnie regulator spełnia te warunki w wystarczającym stopniu, ale nie zaszkodzi jak jeszcze ktoś inny zerknie.
    tomi3132
    Level 2  
    Dziękuję bardzo za pomoc. Jedyna rzecz jaką muszę sprawdzić to czy ten regulator wytrzymuje temperatury od -10 do +55 oraz czy wytrzyma wilgotność do prawie 98 %.

Jeszcze raz bardzo dziękuję. Pozdrawiam

adamos22 wrote:
    Moim zdaniem ten podany przeze mnie regulator spełnia te warunki w wystarczającym stopniu, ale nie zaszkodzi jak jeszcze ktoś inny zerknie.
    bluefist
    Level 11  
    Czy podłączony regularor ładowania mppt do pv 78v o mocy 105W będzie działał bez aku i jedynie przekazywał prąd na odbiornik 12V?
    koniszua
    Level 15  
    bluefist wrote:
    Czy podłączony regularor ładowania mppt do pv 78v o mocy 105W będzie działał bez aku i jedynie przekazywał prąd na odbiornik 12V?

Mam Tracerta po odpięciu aku jak spadnie produkcja prądu poniżej zapotrzebowania (z powodu zajścia za chmurę słońca np.) robi off wiec każdy inny myślę to samo zrobi?
    hostii
    Level 24  
    Od Tracera ET6415N nie można odłączać baterii kiedy są podłączone panele można uszkodzić regulator. Zawsze odłączamy najpierw panele potem akuu i załączamy najpierw akuu a później panele. Ja takiego Tracera mam i podłączone mam Q.cells 38szt 90W
    koniszua
    Level 15  
    To odwrotnie jak w Tracert 1210 i 1215 w nich wpierw się podpina PV a na końcu podpina się aku ;)
    Co prawda w instrukcji zaczynamy od podpięcia aku ale nie uruchamiamy go obwód otwarty bez bezpiecznika potem odbiorniki też bez zamknięcia obwodu bezpiecznikiem na końcu PV, wtedy w obwód aku wpina się dopiero bezpiecznik uruchamiając całość a następnie bezpiecznik w obwodzie odbiornika :)
    Co prawda sprawdzałem działanie bez aku odpinając go po uruchomieniu układu i podłączeniu odbiornika energii normalnie to działała do czasu aż spadnie produkcja poniżej zapotrzebowania wtedy kontroler przepina na aku i... robi off bo aku nie ma :D Ale to było tylko testowanie nie mam zamiaru tak robić na dłuższa metę coby kontrolera nie uwalić :/ ;)

No przy 1-2 PV to można się nie obawiać bo to mała moc ale już przy 500W wole nie ryzykować :O A co dopiero przy kilku tysięcy W :P