Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel corsa 1.2 cat - muli się

20 Paź 2013 16:01 4671 8
  • Poziom 7  
    Witam|
    Mam ten sam problem, również jestem ciemny w tych sprawach więc prosze o dośc jasne wytłumaczenie: Opel Corsa B cat
    Wymieniałem silniczek krokowy, sprawdzałem 3 na 2 działa tak samo, tzn objawy to muli się wolno wchodzi w obroty i kopci na biało.
    Na 1 z tych 3 wchodzi na wysokie obroty , a podczas jazdy na "luzie" auto faluje na obrotach.
    Nie wiem co jest grane także będe wdzięczny za pomoc.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 43  
    hubert071294 napisał:
    objawy to muli się wolno wchodzi w obroty i kopci na biało

Kolego silniczek krokowy można sobie odpuścić a zabrać się za uszczelke pod głowica.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 7  
    sprawdziłem i faktycznie są delikatne wycieki spod uszczelki.
    Wymiana załatwi sprawę?
    sprawdze jeszcze w ciemności czy nie latają iskry po przewodach od cewki bo słyszałem że to też może być powód ?
  • Poziom 14  
    hubert071294 napisał:
    sprawdziłem i faktycznie są delikatne wycieki spod uszczelki.

Sprawdziłeś uszczelkę pod głowicą (jej raczej nie sprawdzisz bez demontażu głowicy) czy tą co widać od góry zaraz pod pokrywą zaworów (deklem, gdzie wlewa się olej)?

Ubywa Ci płynu chłodzącego lub oleju? Jak bardzo kopci? I czy ten biały dym ma jakiś zapach - jest gryzący czy słodkawy? Jeżeli jest jego sporo, to dokładnie jak było napisane powyżej - przepalona uszczelka pod głowicą i płyn dostaje się do cylindrów - przez to biały dym i brak mocy. Koszt naprawy to tak bardzo na oko plus minus 600zł. Trzeba zdjąć głowicę, splanować, założyć nową uszczelkę. Przy okazji warto pomyśleć o wymianie paska rozrządu (i osprzętu) - jak nie był dawno robiony.

Obserwuj w każdym razie poziom płynu chłodzącego.
  • Poziom 7  
    Sorry, Tak mówię o uszczelce pod pokrywą zaworów, właśnie tam zauważyłem wycieki.
    Nie zaobserwowałem zmniejszenia się ilości płynu chłodniczego i oleju.
    Zaczołem tankować na Bp i już tak nie kopci i rzadziej traci moc ale jeśli się to dzieje to zapala się pomarańczowa kontrolka z takim piorunem, czy wymiana tej uszczelki pod pokrywą zaworów załatwi sprawe?
  • Poziom 14  
    Odczytaj kody błędów (co powoduje zapalenie się kontrolki check engine) - jeżeli masz możliwość to podjedź pod kogoś, kto podepnie komputer.

Jeżeli nie - to na własne ryzyko:
    http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

Wtedy będzie można powiedzieć coś więcej. Bez tego to jest gdybanie. Obstawiam 2 typy - czujnik spalania stukowego (wtedy typuję uszczelkę pod głowicą) albo egr . Ale oczywiście może być sporo więcej.

Wymiana uszczelki pod pokrywą na 99,99% nie rozwiąże problemu bo ma się ona nijak do tego, co się dzieje w komorze spalania. Oczywiście i tak warto wymienić profilaktycznie, szczególnie że nie jest droga. Ale ta uszczelka ma taki sam wpływ na pracę silnika jak np. czystość wycieraczek ;)
  • Poziom 27  
    A że tak pozwolę się spytać: to jest 1.2 8V czy 1.2 16V (inaczej: c12nz czy x12xe?), ew. który rocznik?
  • Poziom 7  
    1.2 16v 96r
  • Poziom 27  
    Informacji jest za mało i są mało konkretne. Piszesz, że to 1.2 16V, a jednym z poprzednich postów z kolei, że sprawdzisz kable WN, których przecież w tym silniku nie ma. A jeśli są, to znaczy, że masz jednak inny motor.
    Jeśli to 8v, to metoda spinacza do odczytania błędów jeszcze ujdzie. Jeśli x12xe, to byle jakim interfejsem się nie połączysz bo motronic tamtejszy jest wybredny. W każdym razie 1 rzecz to odczytanie błędów stałych, druga, parametry bieżące pracy silnika. Tak będzie najprościej.