Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi 80 tdi - liqui moly mos2 10W40 specyfikacja

hudy8 20 Paź 2013 16:28 2334 5
  • #1 20 Paź 2013 16:28
    hudy8
    Poziom 21  

Witam.Mam zamiar zalać silnik w/w olejem.Czy ktoś z was wie czy nadaje się do silnika diesla z turbiną? Niestety na butelce jest tylko informacja że nadaje się do silnika benzynowego jak i do diesla i ze ma specyfikację ACEA A3/B4 , API SL/CF niestety nie ma informacji czy podchodzi do silników z grupy VAG.

0 5
  • #2 20 Paź 2013 16:56
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

10w40 to 10w40. Jak nadaje się do benzynowego i do diesla co jest napisane na butelce to czego jeszcze nie rozumiesz pytając czy nadaje się on do diesla? Naoglądałeś się tych reklam z olejami do silników niemieckich, japońskich i francuskich?

0
  • #3 20 Paź 2013 17:18
    hudy8
    Poziom 21  

Człowieku chodzi mi o specyfikację.Oleje silników grupy VAG powinny mieć dopuszczenie VW 505 00 a na tym oleju tego nie ma i dlatego pytam czy się nada...To że pisze że jest do diesla to nic nie znaczy wolnossący diesel to nie to samo co diesel z doładowaniem

0
  • #4 20 Paź 2013 18:50
    tzok
    Moderator Samochody

To jest starszy silnik niż ta specyfikacja. Zresztą specyfikację masz podaną - ACEA A3/B4. Norma ACEA B4 SAE 5W-40 odpowiada normie VW 505.01. Masz stary, prosty silnik, pewnie już mocno zużyty i na prawdę nie ma się co zbytnio olejem przejmować, ważne by go na czas zmieniać i stosować właściwą klasę SAE.

0
  • #5 21 Paź 2013 18:44
    hudy8
    Poziom 21  

Myślałem ze musi na oleju byc napisana norma 505 01.Nie wiedziałem ze wystarczy że pisze ACEA A3/B4.A co do tego czy jest mocno zużyty to zdziwił byś się.Jak na taki silnik to można powiedzieć że jest dopiero "po dotarciu".Gdyby był mocno zużyty to na pewno bym się nie przejmował co do niego leje.

0
  • #6 22 Paź 2013 12:15
    cefaloid
    Poziom 30  

hudy8 napisał:
    Człowieku chodzi mi o specyfikację.Oleje silników grupy VAG powinny mieć dopuszczenie VW 505 00 a na tym oleju tego nie ma i dlatego pytam czy się nada...To że pisze że jest do diesla to nic nie znaczy wolnossący diesel to nie to samo co diesel z doładowaniem

Kolego, Twoje auto powstało kiedy na rynku panowały oleje klasy Superol (PRL).
    Cogkolwiek kupisz i wlejesz będze lepsze niż ówczesne sny i marzenia konstruktora silnika w Twoim Audi. Nawet Lotos czy Orlen mają parametry przebijające wymagania. I nie mówię tu, że silnik w tym Audi jest prymitywny czy zużyty - nie, on po prostu został zaprojektowany pod oleje gorsze niż obecnie dostępne. I głównie dlatego nie przejmował bym się tak olejem, a nie dlatego że auto stare.

VW 505 00 ozacza mniej więcej tyle, że VW wziął ten olej na warsztat i przebadał (co zapewne stało się za dopłatą producenta oleju) - a następnie dał papierek. Nie oznacza to specjalnych wymagań, inne oleje też spełniają te same normy tylko nie mają papierka od VW.

A poza tym większe znaczenie niż olej ma porządny filtr oleju.

0