Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykorzystanie tel. komórkowego do powiadomienia o kradzieży.

18 Mar 2005 13:40 4382 19
  • Poziom 11  
    Witam
    Pełen obaw żeby nie dostać "bana" a jestem "zielony" w tych sprawach pragnę Was zapytać :

Czy możliwe i w miarę tanie będzie takie rozwiązanie zabezpieczenia przed kradzieżą którego najkrótszy opis poniżej ;

gdy jedna z czujek zostaje wzbudzona wówczas załącza nadajnik (pluskwę) (ok 100 Mhz ) a ten z kolei poprzez odbiornik uruchomia telefon komórkowy który dzwoni na mój telefon .

Jeszcze dlaczego przyjąłem taką koncepcję kilka (kilkanaście) czujek i nadajników
    Ponieważ są one stosunkowo tanie (ok 25 PLN) i mają małe wymiary stosunkowo łatwo je ukryć w różnych przedmiotach.
    W ten sposób można chronić wiele przedmiotów.

Myślę że największą trudnością będzie zamiana sygnału radiowego jaki odbierze odbiornik i zamiana tego sygnału na spowodowanie wybierania określonego numeru przez telefon komórkowy. To akurat przetasta moją wyobraźnię - w jaki sposób to wykonać. Tu liczę na Waszą pomoc.
    Pozdrawiam.
    nez
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Zrozumiałem, że chcesz opisany system ochronny sam zmajstrować.
    Jednak dla porządku napiszę, że taką gotową usługę oferuję firma
    "Liberty" z Bytomia

To nie jest reklama - nie mam z nimi jakichś powiązań finansowych,
    a nawet kiedyś nie przyjęli mnie do pracy (po części z mojej winy)

Prawdopodobnie jednak to, co oferuje Liberty, do tanich nie należy

Dodano po 1 [minuty]:

Zapomniałem dodać, że według ulotek reklamowych, usługa obejmuje
    swym zasięgiem Polskę i część Europy Zachodniej
  • Poziom 11  
    kpodstawa Dziękuję za zinteresowanie.
    Oczywiście że tak chciałbym sam to zmajstrować bo to wydaje mi się najtańsze . A po za tym może to byc mobilne w sensie przenoszenia na inne obiekty.
    Zeby nie hamować enetualnej inwencji nie podaję dalszych szczegółów jak to sobie wyobrażam.
    To czego oczekuję powinno być tak proste żeby czlowiek niezasobny finansowo i zielony jak ja mógł sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam
    nez
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Są gotowe moduły podpinane do tel kom . Można też w przybliżeniu umiejscowić kradzieja za pomocą aktywacji opcji nadzoru dzieci w POP....

PozzD
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Przypomniało mi się, że w Radioelektroniku były artykuły o stacjach
    kontrolno-sterujących stosujących telefonię komórkową z wykorzystaniem
    komunikatów SMS. Teraz jestem z dala od mojej biblioteki, ale jeżeli
    nie zapomnę, to napiszę w których numerach były te publikacje. Zresztą
    ten temat pojawiał się też w innych czasopismach, bo podobno, pomimo
    prostoty, ma duże możliwości. Zapewne na Elektrodzie też coś jest,
    tylko cierpliwie poszukaj
  • Poziom 11  
    Witam
    Dziękuję Wszystkim użytkownikom tu odpowiadającym.

Do p. Tarnowskiego Proszę o przybliżenie tematu bo nie wiem czy tu nie chodzi o takie gotowce ale posiadające b.mały zasięg.

Kpodstawa będę również nadal drążyl ten temat dziękuję za wskazanie innych źródeł .

Do p. Klomfasa - byłem na wskazanej stronie jeśli nie znajdę czegoś prostszego a przede wszystkim tańszego że być może będę musiał się skusić na ofertę ze wskazanej przez Ciebie strony.
    Pozdrawiam
    nez
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    nez-- Wpisz w wyszukiwarkę Allegro -- " Powiadomienie GSM ".
    Jest tam tego cały worek...

PozzD
  • Poziom 11  
    Witam.
    Ja słyszę Allegro to mną wstrząsa. Kiedyś kupiłem tam wyrób komuteropodobny można by powiedziedzieć cegłopodobny ;) . Ale dziękuję za sugestię. może to najprostsza droga do celu.
    Pozdrawiam
    nez
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Nie musisz kupować. Znajdź w opisach interesujące Cię cechy i poszukaj producenta... Ja też tam umoczyłem kilka zł :(

PozdrD
  • Poziom 27  
    Np. powiadomienie Tk 3s przystosowane do telefonów ericssona. Koszt 160 zł. Niewielkie gabarytowo, posiada możliwośc wyłączenia zapłonu za pomocą smsa. O alarmie informuje za pomocą smsa lub poprzez dzwonienie(wtedy słyszymy co się dzieje w samochodzie).
  • Poziom 31  
    Oto obiecane notki bibliograficzne

Radioelektronik

Rok-Nr-Str.
    --------------
    2002-05-22 "Komórka" w walce ze złodziejami samochodów
    2002-07-16 Systemy alarmowania i lokalizacji pojazdów
    2003-02-30 Przenośny system sterowania i kontroli o zasięgu światowym
    2003-05-06 Telefoniczna stacja pomiarowa
    2003-09-24 Zastosowanie telefonicznej stacji pomiarowej w domu
    i samochodzie
  • Poziom 22  
    Ja to robie tak:

Modul sterownika GSM TK-3S + telefon Ericsson A2618s, A2628s, T20s, T28s, R320. Ustawiasz kilka przelaczniczkow, programujesz telefon ("z palca" wedlug instrukcji). Koszt modulu to ok 100zł, jak znajde to wrzuce Ci namiar na producenta. Telefon kupisz na Allegro za okolo 60zł.

Tanie, proste, niezawodne.

POLECAM!!!
  • Poziom 18  
    witam,
    może by tak nie przesadzać z tym powiadomieniem po GSM? Pierwsza lepsza gazeta z ogłoszeniami ,a w niej : tanie i pewne zagłuszacze GSM .To powiadomienie jest dobre tylko na mięśniaka z łomem . Dlatego proponuje udać się do firm które się zajmują profesjonalnie tym zagadnieniem.Możesz się przecież udać do kilku nie musisz od razu coś kupować. Trudno coś doradzić sensownego kiedy brak dokładnych danych nap. co do miejsca odbioru sygnału itp.
    pozdrawiam
    kordzio
  • Poziom 13  
    Wizyta w warsztacie nic nie zmienia. Sam montowałem gps-y w firmie i co z tego klientowi zawsze powiesz ze jest to najlepszy system na świecie. Większość ludzi sadzi ze GPS to lokalizacja satelitarna a nie przez zwyczajna kartę sim podłączoną do jakiejś sieci GSM, lepsze jest to ze klient nigdy nie mógł sie dowiedzieć się tego ze to tylko GSM. Zdarzyło sie nie raz ze przyjeżdżał ktoś i krzyczał ze naciągnęli go na 4 czy 5 tysięcy zł za włożenie mu do samochodu telefonu gsm,ale do rzeczy. Zakłucarki są ogólno dostępne ale na prosty dialer czy nawet głupie lokalizowanie metoda gdzie jesteś czy podobna wydamy dużo mniej pieniędzy. Zakładając GPS-a za 4 tys. wszyscy mówią nam ze niema możliwości żeby go nie odnaleźć bo w ciągu 5 lat nieodnaleziono może 1 samochodu albo w ogóle nie było takiej sytuacji. Jeden wielki blef. Zakłucarka zakłuci wszystko i jak potencjalny amator cudzej własności ukradnie nam 4 kółka a jest wyposażony w to urządzonko to mamy pozamiatane. Wtedy zostaje liczyć na autocasco albo płakać w rękaw. Osobiście polecam powkładać takie rzeczy do auta bo zawsze nasze szanse na odnalezienie rosną. uwierzcie mi bo sam straciłem dość drogie auto.
  • Poziom 14  
    Na allegro jeden gość sprzedaje moduły do GSM numerowane NV i numerek do 8 bez 7. Na jego stronie jest oferta 7 - moduł z anteną GSM i powiadamianiem o lokalizacji - 729zł.
    Telefon z opcji z lokalizacją ma małą dokładność, ale są pewne szanse. Zagłuszacze GSM działają, ale przecież złodziei nie używa go cały czas bo sam ma telefon. Gorzej jest z inną blokadą nadajników - GPS dużo prościej zagłuszyć /folia al., ręka itp./ a wszystkie systemy można skasować wysokim napieciem.
    Opcja tylko jedna - telefon z większym aku /z modułem/ i zabezpieczenie przepięciowe od instalacji samochodu.
  • Specjalista elektryk
    nez napisał:

gdy jedna z czujek zostaje wzbudzona wówczas załącza nadajnik (pluskwę) (ok 100 Mhz ) a ten z kolei poprzez odbiornik uruchomia telefon komórkowy który dzwoni na mój telefon .

Jeszcze dlaczego przyjąłem taką koncepcję kilka (kilkanaście) czujek i nadajników
    Ponieważ są one stosunkowo tanie (ok 25 PLN) i mają małe wymiary stosunkowo łatwo je ukryć w różnych przedmiotach.
    W ten sposób można chronić wiele przedmiotów.

Myślę że największą trudnością będzie zamiana sygnału radiowego jaki odbierze odbiornik i zamiana tego sygnału na spowodowanie wybierania określonego numeru przez telefon komórkowy. To akurat przetasta moją wyobraźnię - w jaki sposób to wykonać. Tu liczę na Waszą pomoc.
    Pozdrawiam.
    nez

witam
    jak dla mnie opis Twój jest troszeczkę dziwny - ostanie wypowiedzi oscylują już koło GPS i samochodów, a po Twojej wypowiedzi: "Jeszcze dlaczego przyjąłem taką koncepcję kilka (kilkanaście) czujek i nadajników
    Ponieważ są one stosunkowo tanie (ok 25 PLN) "
    odnoszę wrażenie, że rozchodzi się o alarm chroniący jakiś budynek??? czy dobrze piszę?

tematy alarmów "własnej produkcji" były poruszane kilkakrotnie, niestety w większości przypadków sprawdzała się taka odpowiedź: taniej, profesjonalniej i skuteczniej jest skorzystanie z gotowych rozwiązań.
    poczytaj:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=268516&highlight=czujki+bezprzewodowe
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic197326.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=148504&highlight=czujki+bezprzewodowe
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=106028&highlight=czujki+bezprzewodowe

pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Prosty sposób na powiadomienie, przez GSM to wykorzystujemy stary telefon, który działa i musi mieć funkcje taką, że gdy przytrzymujemy przycisk telefonu żeby dzwonił (raczej wszystkie aparaty tą funkcje mają). Następnie rozbieramy obudowę i pod przycisk gzie zadeklarujemy nr telefonu podłączamy wyjście z alarmu, które będzie nam zwierał ten przycisk.( można ok 10 numerów zaprogramować.)
  • Poziom 11  
    Może ktoś z Was sprawdzał jak wyrabia się akumulator samochodu doładowując cały czas baterie ukrytego telefonu.