Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Grafika] Jaka grafika do mojego komputera w granicach 500zł?

20 Paź 2013 18:10 2229 15
  • Poziom 7  
    Witam, chce kupić grafike do mojego komputera w granicach 500zł.
    Płyta główna: Asus P5QL
    Procesor: Intel Core Quad Q82000 2.33 GHz
    RAM: 4gb

Czy warto inwestować w grafike?
    Jeżeli tak to jaką polecacie do 500zł która wejdzie mi do komputera?
    Aktualnie posiadam Radeona HD 4800 HD na DDR 2 podajże.
  • Poziom 43  
    Model i moc zasilacza ? Procesor za słaby do jakiejkolwiek nowszej grafiki, można kupić HD7770 czy 650Ti Boost ale co z tego jak ograniczone przez powolny procesor dadzą wynik jak karta za 250zł.
  • Poziom 7  
    Właśnie wyłącza mi się gra tzn. ekran mi się zamraża i i dzwiek stoi w miejscu i się zacina jedyne co pomaga to wyłączenie komputera z listwy.. Kupuje nowszy zasilacz a teraz nie jestem w stanie powiedzieć jaki to zasilacz jest, na pewno nie najwyższych lotów bo jak wyżej opisałem wyłącza mi sie przy grach...
    Jaki polecasz procesor taki, aby karta do 500zł pracowała jak karta za 500zł?
  • Poziom 43  
    Więc pewnie do wymiany na markowe 450-500W. Procesora na tak starą platformę już nie ma żadnych wartych zakupu, jedynie kupno nowszych generacji (core i3, i5).
  • Poziom 7  
    Ile wyniesie zasilacz, dosc dobra i3 i grafika? czy lepiej dozbierac na caly komputer?
  • Poziom 43  
    Zasilacz 180-200zł, i3 uzywany 300zł, płyta 150-200zł, ram - 100, grafika 400-500.
  • Poziom 7  
    Ale poco od razu plyte i ram?
  • Poziom 19  
    kup jakiś markowy zasilacz 400 - 450W, np fortron lub nowy corsairs VS450 i do tego radeona 5770/6770 to jest maks dla tego procesora.

Dodano po 52 [sekundy]:

Do twojej płyty nie wsadzisz ani żadnego nowszego procesora ani normalnego ramu DDR3
  • Poziom 43  
    Wujek Kranczi napisał:
    Ale poco od razu plyte i ram?

A jak zamontujesz Core i3 ? Położysz obok płyty głównej ? :)
  • Poziom 7  
    Lepiej zlozyc nowego kompa tak do 1500zl czy wladowac nowe bebechy do tego?
    podsumuwujac, jaka karta do i3 będzie ok? Plyte główną tez prosilbym taka w miarę...
  • Poziom 43  
    Można za 1500zł kupić kilka części a stare przełożyć np dysk, dvd czy obudowę jeśli jest dobra. Zdecyduj czy składamy całość od podstaw na nowych częściach czy coś odzyskujemy.
  • Poziom 7  
    Myślę ze wszystko nowe od podstaw, swojego opchne za 900zl posprzedaje parę rzeczy i nowego kupie. Wiec podsumowanie, nowy komputer do 1600zl? ta i3 moze byc używana reszta nowa. i3 dobrze by bylo jakby byl powyżej 3.0GHz .
  • Poziom 19  
    Bez obrazy ale za 900 zł to jakiegoś desperata chyba byś musiał znaleźć. Poza tym i3 jest mało opłacalnym procesorem. jedymy w miarę opłacalny to najtańszy haswell czyli 4130. Reszta bez sensu.
  • Poziom 7  
    Czyli hawell najlepszy co do jakosc/cena? I dlaczego Malo oplacalna jest i3? (kompa moze i za 500-600 pykne jakiemuś choremu na glowe :D)
  • Poziom 25  
    i3 jest mało opłacalne, ponieważ osiąga wydajność zbliżoną do Pentium G za ok. 220zł.
  • Poziom 7  
    no dobra, czyli do 1600zł co mogę ogarnąc takiego najwydajniejszego?
    Grafika
    Procesor
    Zasilacz
    Płyta Główna
    Ram
    Karta Dziękowa
    (Pomijam sieciowe, telewizyjne bo to juz swoją drogą idzie...)