Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet mini term błąd 09.

20 Paź 2013 20:52 7917 3
  • Poziom 2  
    Witam.mam problem ze swoim piecem miniterm dwufunkcyjny.niestety żaden fachowiec (a było ich trzech)nic nie zrobił a mianowicie..wszystko jest w prządku kiedy temperatura na piecu od c.o jest nastawiona do 50st.C,jeśli nastawiam na więcej piec zaczyna wariować..co chwila wyskakuje błąd 09 przeważnie ciśnienie poza zakresem w górnej granicy czyli 2,8 bar gdy już nagrzeje pomieszczenia i piec po jakimś czasie ostygnie spada ciśnienie w dół poza zakres wyskakuje błąd 09 i niestety muszę dopuścić wody ale kiedy lekko odkręcę zawór, ciśnienie wskakuje na 1,5do 2,0.co prawda w zeszłym sezonie grzewczym był fachowiec dopompował powietrza i przez jakiś czas ciśnienie nie spadało poza zakres i to tyle a dlaczego rośnie i rozłącza nie miał pojęcia....teraz znowu to samo....proszę kogoś mądrego o poradę....z góry dziękuję.
  • Poziom 19  
    Kolego masz uszkodzone naczynie kompensacyjne lub nie ma w nim powietrza.
    Trzeba spuścić wodę z kotła( naczynie przeponowe nie powinno być pod ciśnieniem instalacji co ) i dopiero podpompować powietrza do naczynia do 1 bara.
    Jeśli w naczyniu jest uszkodzona membrana to trzeba wymienić naczynko.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    witam.tak jak już pisałam w zeszłym sezonie był fachowiec spuścił wodę,dopompował powietrza i w rezultacie pomogło to tylko w tym że nie spadało ciśnienie poza zakres 0,5bara ale non stop rozłączało piec bo ciśnienie było powyżej 2,8bar.czyli mam rozumieć że do wymiany jest to naczynko o którym Pan pisał czy może jeszcze co innego?bo teraz tj. po sezonie letnim gdzie była w użytku tylko ciepła woda kiedy włączyłam c.o znowu spada poza zakres a przy nastawieniu większej temp na piecu wskakuje na 2,8 bar.
  • Poziom 20  
    Podpompuj jeszcze raz jak kolega wyżej ci podpowiedział jak będzie ok to wiadomo że naczynie uszkodzone więc wymiana cię nie minie.