Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subwoofer do Toyota Corolla E12 Sedan - co wybrać lub wykonać?

darkonel 20 Oct 2013 22:33 3036 2
 • #1
  darkonel
  Level 19  
  Witam. Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Toyoty Corolli E12 w sedanie. Lubię posłuchać dobrego brzmienia, i tutaj małe rozczarowanie - fabryczny sprzęt gra bardzo ładnie, jednak brakuje tzw. dołu. Chciałbym coś z tym zrobić, jednak bez zmiany fabrycznego odtwarzacza, bo ma wyświetlacz komputera pokladowego.
  Zaznaczam, iż nie chodzi mi o szpanowanie (wyrosłem z tego), a o delektowanie się pełnią brzmienia z soczystym głębokim basem na normalnym poziomie.
  Nie chciałbym też wydawać fortuny na sprzęt - to nie o to chodzi. Brakuje mi po prostu dobrego niskiego basu.
  Co proponujecie? Myślałem o jakiejś niewielkiej skrzyni aktywnej do bagażnika, tylko nie wiem co kupić (kwota 100-300 zł). Sygnał z fabrycznego radia mogę sobie wyprowadzić - żaden problem.
  Może jakaś płaska ale rozległa konstrukcja na ściankę bagażnika umiejscowiona za tylna kanapą z 2 głośnikami? Nie spotkałem czegoś takiego, ale idea wydaje mi się chyba dobra. Fabrycznych subów chyba do tego modelu auta nie ma (nie znalazłem).
  Pomóżcie proszę. Pozdrawiam
 • #2
  powalla
  Moderator of CarAudio
  Nie kombinuj, mały subwoofer w 20L budce + wzmacniacz i będzie OK . Osobny wzmacniacz i skrzynka ma tę zaletę od aktywnego subwoofera, że jeśli potrzebujesz miejsca w bagażniku, to tylko wypinasz skrzynkę i gotowe(wzmacniacz przykręcony na boku bagażnika), a przy aktywnej masz do odkręcenia i zabezpieczenia przez zwarciem 3 kabelki od zasilania.

  PS: wliczyłeś w budżet komplet solidnych kabli ? To tak ze 70-100 zł wyjdzie.
 • #3
  darkonel
  Level 19  
  Dziękuję za informację. Tak będzie chyba najlepiej. Pozostaje kwestia jaki model wybrać (nie znam cię na Car Audio)? Myślałem o Blaupunkcie lub Clarionie + jakiś mały wzmacniacz (tak aby nasycić dźwięk basem). Co proponujecie?

  Dodam, iż mam zamontowane fabryczne subwoofery w drzwiach, jednak brakuje im tego mocnego miękkiego dołu. Może wymiana głośników w drzwiach by pomogła? Robił ktoś takie eksperymenty?