Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ogniwa do baterii bosch -

20 Paź 2013 22:48 5874 15
  • Poziom 9  
    Witam.

Posiadam wkrętarkę boscha z dwoma bateriami. Niestety baterie już sa zużyte , jedna to nawet nie ładuje się. szukałem w necie bateri, lecz takich samych mie ma ponieważ wkrętarka już ma parę lat, a te które można by dopasować kosztują przynajmniej dwie stówki za sztukę.
    Wpadłem na pomysł, że można wymienić same ogniwa i tu pojawia się problem. ogniw jest duży wybór i nie wiem które będą odpowiednie .
    Wkretarka jest na 18 V natomiast po rozkręceniu baterii zauważyłem , że jest 10 ogniw po 1,2 V . Z tego co pamiętam to w polączeniach szeregowych napięcia się sumują czyli jest 12 V A NIE 18 .Tego nie rozumiem.
    ponadto każde ogniwo jest Ni-Cd i ma 1200mah firmy haiding. Na ładowarce jest napis 70 W - NIE WIEM co to oznacza .

proszę o pomoc w dobraniu odpowiednich ogniw .

Proszę poprawić pisownię postu. [retrofood]
  • Poziom 27  
    Podaj dokładny model wkrętarki, baterii i ładowarki z numerami 10 cyfrowymi.
  • Poziom 9  
    Wkrętarka profesjonalna AS 18-2G GSR 18V
    Ładowarka typ:LG 18-1H , 18V-2000mA , 70 W DATA PRODUKCJI 2005r.
    bateria ma tylko napis AccuPack 18V

To tyle co wyczytałem niestety nie ma żadnych nymerów dziesięciocyfrowych.
  • Poziom 27  
    Nie ma modelu GSR 18 V są;
    GSR 18 VE-2
    ------- VE-2Li
    ------- VE-2-Li
    ------- V-Li
    Coś pomieszałeś, sprawdź dokładnie i napisz co dokładnie masz.
  • Poziom 9  
    Rzeczywiściw po 18 V jeszcze coś bylo , ale akurat na tym miejscu naklejka jest zdarta . Z tego co widze to zmięściło by się tylko VE-2.
  • Moderator Elektrotechnika
    Jeśli możesz zamieść zdjęcia , może to pomoże ( aby wyrażne były oznaczenia )
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    A co powiecie o takich:
    http://www.soltronik.pl/ogniwo-19ah12vni-cd/p-10621.html
    9 zł za szt. Rozmiarowo takie same jak moje tylko pojemność większa, ale to raczej nie przeszkadza , mają ponadto blaszki do lutowania.
    Podobno do elektronarzędzi muszą być ogniwa wysokoprądowe ,ale nie wiem co to znaczy

Zastanawia mnie dlaczego mam W BATERII OGNIW TYLKO 10 sztuk po 1,2 V SKORO WKRĘTARKA JEST NA 18V
  • Poziom 1  
  • Poziom 21  
    misiek7919 napisał:

Zastanawia mnie dlaczego mam W BATERII OGNIW TYLKO 10 sztuk po 1,2 V SKORO WKRĘTARKA JEST NA 18V

pewnie cie zaszokuje ale twoja wkretarka nie ma nic wspólnego z boschem
    tak jest jak sie kupuje chinczyka z nie znanego zródła

znam prawie wszystkie wkretarki i jak pokazesz zdjecie to inni tez to potwierdza

dodam jeszcze ze szkoda pieniedzy pakowac w nowe drogie ogniwa takie po 7 zł
    taka wkretarka a własciwie ładowarka nie jest warta dobrych ogniw
  • Poziom 19  
    To cudo nawet nie leżało obok boscha. Nie ma sensu inwestować.
  • Poziom 21  
    wszystko jasne , najtanszy 1-biegowy chinczyk
    jak ktos chce oszukiwac to idzie na całosc
    dlatego baterie sa 12 V a widziałem nawet takie ogniwa jak paluszki R6
    w tych wkretarkach , sama wkretarka bedzie dziłac w rekach amatora wiele lat
    ale do pracy sie nie nadaje
    to by była na tyle i nie ma co wiecej dywagowac !!
  • Poziom 9  
    pewnie macie racje ,chodż nie wiem po czym poznaliście.
    Zaryzykuje te ogniwa które znalazlem w necie jak się nie sprawdzą i będą się szybko rozładowywać lub wkrętarka będzie żle działać to wykożystam je do zdalnie sterowanego samochodu dzieci, akurat są podobne parametry.
    dzięki za wypowiedzi , pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Moderator Elektrotechnika
    [quote="misiek7919"]pewnie macie racje ,chodż nie wiem po czym poznaliście.
    /quote]
    Jeśli wejdziesz na stronę Boscha i zobaczysz wkrętarki orginalne , to wtedy też nie będziesz miał wątpliwości.