Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault 19 1.7 F3N-L742 - Po demontażu LPG samochód nie chce odpalać

20 Paź 2013 22:57 1536 3
  • Poziom 11  
    Witam :) może tu znajdę odpowiedź ;)
    Otóż dostałem jakiś czas temu Renault19 silnik1.7 F3N-L742 PH1 z 1991roku auto posiadało instalację LPG.
    Jednak nie wiem czy na niej silnik normalnie odpalał ponieważ miała spalony ECU, dodam że auto stało tak ponad rok.
    Wiem tylko tyle że przez jakiś czas chodziła głośno, ale to wina katalizatora ponieważ jest przepalony...
    Gdy czekałem na komputer instalacja LPG została wymontowana z samochodu....
    Obecnie jest zamontowany nowy ECU i samochód za nic nie chce odpalić, po przekręceniu kluczyka słychać pompę paliwa. Paliwo dochodzi do listwy wtryskowej i silnik zapala ale po 2/3 sekundach obroty spadają aż do zgaśnięcia, nawet nie pomaga kilkukrotne przekręcenie kluczyka.
    Świece są nowe, (nowe jeszcze były w opakowaniu) kable WN, kopułka i palec wystarczyło przeczyścić...
    Może wie co jej może dolegać??
    Pozdrzwiam
  • Poziom 11  
    Już nawet świece (Bosch Super plus) zapłonowe podmieniłem z innego samochodu i po nie udolnych ( zdaje się że więcej niż 6razy kręcony silnik) próbach odpalenia wyglądają tak...
    Renault 19 1.7 F3N-L742 - Po demontażu LPG samochód nie chce odpalać
  • Poziom 16  
    immobilisera tam nie ma ?
  • Poziom 11  
    Nie w tym roczniku ;)
    To jest PH1.....

Ale problem rozstrzygnięty ;) wina była po stronie listwy wtryskowej, a dokładniej reduktor ciśnienia paliwa.