Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Home Control - Podłączenie włącznika bezprzewodowego 4 styki

gregha 21 Paź 2013 01:44 2220 4
  • #1 21 Paź 2013 01:44
    gregha
    Poziom 2  

Dzień dobry!

Chciałbym podłączyć bezprzewodowy włącznik (dokładnie taki: sklep.2rsystem.pl/-proste-sterowanie-bezprzewodowe/11-bezprzewodowy-wlacznik-do-wbudowania.html) w miejsce wyłącznika naściennego. Włącznik ma miejsce na 4 przewody, z puszki w ścianie wychodzą jednak tylko 3.

Czy ktoś z Was byłby w stanie mi pomóc i wyjaśnić, czy przy takim układzie jest to możliwe? Jeśli tak, to który kabelek gdzie (tzn. wiem, że faza pod L, ale co z resztą)?

Dzięki. Pozdrawiam
    Grzesiek

0 4
  • Pomocny post
    #2 21 Paź 2013 02:49
    809888
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 21 Paź 2013 10:26
    gregha
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź.

Olokris napisał:
    Jaki wyłącznik jest obecnie? Pojedynczy czy podwójny, jakiego koloru kabelki są widoczne? Obawiam się że się nie da bez dodatkowej żyły. W wyłączniku na ścianie brakuje N.

Obecnie wyłącznik jest pojedynczy, co do kabelków to jest: czarny (faza), niebieski i żółto-niebieski chyba - to jest stara instalacja, więc pewnie te kolory nie są wiarygodne.

Cytat:

Nie wiem gdzie wolałbyś zamontować ten włącznik,ale nazwa wskazuje że montuje się go w urządzenie"do wbudowania" Bez przeróbek można ten wyłącznik dać bezpośrednio koło lampy,do lampy pod sufitem. W takiej sytuacji wyłącznik zostaje na ścianie. Można pokombinować. Tam na stronie producenta są schematy jak to podłączyć. Czarno na białym:-)

Włącznik bezprzewodowy chciałem zamontować w miejsce dotychczasowego wyłącznika naściennego (ten - zamiast przy drzwiach, jest w drugim końcu pokoju).

Dzięki za pomoc

0
  • #4 21 Paź 2013 13:22
    809888
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 21 Paź 2013 19:44
    gregha
    Poziom 2  

udało się zainstalować wyłącznik pod sufitem w osłonie kabli od lampy. Wszystko działa, tak jak powinno. Dzięki!

0