Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 8460p - matryca migocze

21 Paź 2013 10:49 1524 7
  • Poziom 10  
    Cześć.
    Mam problem z obrazem na laptopie HP 8460p.
    Laptop mi upadł tak że byłem zmuszony wymienić obudowę i matrycę na nową.
    Elektronika na szczęście (jak mi się wydaje) bez uszkodzeń.
    Laptop pracuje stabilnie, jednak od czasu do czasu (z tego co zaobserwowałem to na zasilaniu bateryjnym) ma problem z matrycą.
    Po wyjściu ze stanu uśpienia lub po włączeniu matrycy po jej automatycznym wyłączeniu po czasie nieaktywności obraz mam w formie jak w załaczniku.
    Pomaga np. podłączenie do prądu, podłączenie zewnętrznego monitora tak że laptop przełącza rozdzielczość (coś jak by restartuje matrycę).
    Wtedy obraz wraca ale przez chwilę migocze, najbardziej zauważalne to jest na wszystkich krawędziach ekranu, po środku jak by problemu nie było - i to ustaje po chwili. Niewiem czy szukać problemu w matrycy (mogę ją spróbować wymienić w sklepie) lub szukać problemu w laptopie...
    HP 8460p - matryca migocze
  • Poziom 11  
    Rozpocząłbym od podłączenia innej matrycy.
  • Spec od komputerów
    To nie jest wina matrycy.
    Sprzęt po upadku więc podejrzewam uszkodzenia połączeń pod układami BGA, zerwane pady lub uszkodzony laminat.
    To dopiero może potwierdzić diagnostyka płyty w warunkach serwisowych.
  • Poziom 10  
    Teoretycznie laptop oberwał narożnikiem gdzie nie ma żadnej elektroniki (jest slot na CDROM) no ale nigdy nic nie wiadomo.
    Gdzie można by go oddać na diagnostykę w Warszawie?
  • Spec od komputerów
    Jeśli niekoniecznie w Warszawie to zapraszam.
  • Poziom 10  
    W sumie wcześniej o tym nie pomyślałem, ale mam starą zbitą matrycę która coś tam wyświetla. Zobaczę czy na niej efekt występuje. Jak tak to wtedy serwis laptopa.
  • Poziom 10  
    No i jestem po teście starej matrycy.
    Laptop świrował po każdym restarcie - zaraz przy załadowaniu okna logowania do Windows na ekranie był efekt jak ze zdjęcia w pierwszym poście. Więc podłączyłem starą matrycę. Kilka restartów PC - problemu nie ma. Przepiąłem się spowrotem na nową - problem po pierwszym restarcie.

Czy uwalona lub nie kompatybilna matryca może robić taki efekt?
  • Spec od komputerów
    To nie jest wina matrycy.