Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Webasto Audi a6 1.9 tdi - odpala i po ok 2 minutach sie wyłącza

motorider1987 21 Oct 2013 11:58 3957 1
    motorider1987
    Level 2  
    Witam, posiadam samochód Audi a6 z 2000r wyposażone w fabryczne webasto, uruchamia się je z panelu komputera pokładowego w samochodzie.
    Niestety mam problem z nim.
    Po włączeniu webasta słychać jak włącza się na chwile wentylator (ponoć tak ma być) po chwili zaczyna się rozpalać i słychać jak się w nim pali.. pompka paliwa coraz szybciej pompuje paliwo i wentylator też wchodzi na większe obroty i nagle się wyłącza, po chwili włącza się wentylator i zaczyna przedmuchiwać i wydobywa się z niego pełno dymu.

Rozebraliśmy piecyk (niestety nie spisałem modelu jednie wiem że to webasto) palenisko było zanieczyszczone wiec je oczyściliśmy i sprawdziliśmy świece (grzała dobrze)

Dziwne jest to że jak silnik jest w miarę ciepły tzn. po jeździe zostawiając samochód na ok 4 godziny to webasto normalnie odpala i cały czas chodzi i się nie wyłącza.

Myślałem że może coś z pompką wody ale odpaliłem zimny samochód i na odpalonym aucie włączyłem webasto i to samo załącza się a po chwili wyłącza i pełno dymu.

Zastanawia mnie czemu na ciepłym silniku normalnie odpala i działa ??
    Czy to może być czujnik płomienia ?

Kiedyś kolega podłączył auto pod kompa i jedynie wyskoczyło brak płomienia nr błędu 01406.