Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki sterownik pokojowy bezprzewodowy?

21 Paź 2013 12:41 17415 31

• Poziom 32  
    Do tej pory mam Auraton 2005 na kablu. Chciałem coś bezprzewodowego i ...
    Znalazłem euroster 2006, Auraton 2025 i Tybox 137.
    Czym one się różnią oprócz ceny? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 32  
    ile kosztował?
  • Poziom 9  
    Generalnie wszystkie są zbliżone do siebie. Polecam coś z produktów firmy Euroster, Auraton i Salus.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Auraton 2025 RTH możesz spokojnie zakładać. Dobrze wykonany i łatwo podłączyć.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 35  
    Witam.
    Mam zamontowane sterowniki bezprzewodowe Euroster z serii bodaj 2006, współpracują z głowicami starszego typu Z100. Naprawdę zestaw godny polecenia. Pełna kontrola systemu grzewczego.Zestaw może być stosowany w ogrzewaniu elektrycznym.
    Pozdrawiam.

• Poziom 32  
    hm a ja juz byłem zdecydowany na Tyboxa bo wiele osób chwaliło
  • Poziom 20  
    Ja bym montował
    Euroster nie odbiega od konkuręcji
  • Poziom 35  
    Witam.
    Sprawdziłem, mam Euroster 2026TX, dlaczego akurat taki, łatwo podłączyć głowicę za pomocą wtyczki. Mam też sterowniki bez sterowania radiowego ale sukcesywnie je wymieniam. Sterownik bezprzewodowy ma tą przewagę nad innymi, że można bez problemu zlokalizować strefę optymalnego ustawienia zadanej temperatury w pomieszczeniu.
    Pozdrawiam.

• Poziom 32  
    nadal nie wiem który wybrać
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Wszystkie działają praktycznie tak samo.
    Różnią się tylko:
    dokładnością programowania czasu (co godzinę, 30min, 15min)
    dokładnością programowania temperatury
    histerezą temperatury do załącz/wyłącz 1*C, 0,5*C, 0,25*C, 0,1*C

Głównie te parametry brałbym pod uwagę.
    IMMERGAS TYBOX 117

$$Podstawa czasu regulacji może być ustawiana w zakresie od 15 min do 1 godz$$

Ale zaznaczam, że tego sterownika nie znam i czy faktycznie ma te 15min nie sprawdzałem.
    Sugerowałem się tylko danymi podanymi na stronie sklepu.
  • Poziom 11  
    Ja montuje auratony jeszcze nikt mnie nie opierniczył że się psują
    Tak naprawdę z tych wszystkich to wyjątki jak któryś się zepsuje. Chyba, że o czymś nie wiem.
  • Poziom 32  
    piracik napisał:
    IMMERGAS TYBOX 117

$$Podstawa czasu regulacji może być ustawiana w zakresie od 15 min do 1 godz$$

Ale zaznaczam, że tego sterownika nie znam i czy faktycznie ma te 15min nie sprawdzałem.
    Sugerowałem się tylko danymi podanymi na stronie sklepu.

Spoko. Obecnie mam inny. Ale jak mi się znudzi to przeglądnę ten dokładnie. Na allegro znalazłem tylko wersje przewodowe po 120-170 zł (na bezprzewodowy to za tanio).
    Jak ponad rok temu szukałem włąsnie podobnego 15min + bezprzewodowy to nie znalazłem.

Dodano po 1 [minuty]:

piracik napisał:
    Tak naprawdę z tych wszystkich to wyjątki jak któryś się zepsuje. Chyba, że o czymś nie wiem.

Co tam ma się psuć ?
    Najczęstszy powód usterki to "upadek ze stołu/parapetu na podłogę"
  • Poziom 17  
    Proponuję Ci Tyboxa. W porównaniu do innych ma bardzo intuicyjne i proste (dla zwykłego użytkownika) sterowanie.
    Auraton 2030RTH posiada histerezę 0,2 lub 0,4*C oraz programowanie czasu z dokładnością 1min.
  • Poziom 12  
    Auraton 2030/2030 RTH można ustawić do 8 różnych temperatur w ciągu dnia ale równie dobrze można ustawić 2,3 lub 4 temperatury.
  • Poziom 14  
    Co do zestawu auraton 2030 to tyle powiem że kupiłem takie coś 2013 r i niestety nie mogłem tego skojarzyć - non stop załączony przekaźnik po skojarzeniu urządzeń (uszkodzone urządzenie wymieniłem na sprawne) no i wczoraj po około roku odpalił mi piec mimo upału-znowu zapalona dioda czerwona i brak możliwości zrobienia czegokolwiek(rozkojarzenie czy ponowne kojarzenia i całkowity reset nic nie dają)znowu awaria oprogramowania...mam chyba pecha bo przez rok pracował bezbłędnie

Salus nie nadaje się do bloków bo ma tylko 36 kombinacji sygnału i można zakłócać się wzajemnie-tak miałem przed auraton-em i sąsiedzi włączali sobie kotły nawzajem-40 mieszkań.
  • Poziom 12  
    Pozostaje niestety tylko serwis. Przy okazji wgrają najnowsze oprogramowanie. Jest poza sezonem grzewczym więc nie powinno być tak źle. Jeśli ktoś nie potrzebuje ogrzewania latem to lepiej odłączyć odbiornik od sieci 230V. Piec dwufunkcujny i tak będzie dostarczał ciepłą wodę.
  • Poziom 14  
    Właśnie wrócił Auraton z serwisu-odbiornik pozostał ten sam ale dali nowy nadajnik-podobno była jakaś wadliwa partia z feralną częścią (produkowaną jak z resztą większość elektroniki) z kraju komunistycznego z gospodarką rynkową :D .
    Się podłączy, się zobaczy czy pomogło
  • Poziom 12  
    Najważniejsze aby wszystko działało :)
  • Poziom 7  
    Witam. Proszę o pomoc. Zakupiłem regulator pokojowy SALUS 091FLRF i mam problem z podłączeniem go do sterownika kotła METAL FACH SOKÓŁ. Styki w kotle są beznapięciowe. odbiornik ma 4 wyjścia COM, NO i L, N. L i N podłączam do prądu, a COM i NO do sterownika. Sygnał z nadajnika dociera do odbiornika, ale piec nie reaguje. Czytałem coś, że pomimo, iż sterownik ma styki beznapięciowe to i tak trzeba jakoś zasilić prądem mostkując, ale nie mam bladego pojęcia jak to zrobić. Poniżej są: schemat sterownika i podłączenie regulatora. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Podłącz do zacisków L oraz N fazę oraz zero 230V natomiast COM oraz NO do pieca. Oby piec uruchamiał się poprzez zwarcie bo inaczej będziesz potrzebował styku NC którego ten regulator nie posiada.
  • Poziom 7  
    Jestem strasznie zdegustowany tym sterownikiem w moim kotle. Okazało się, że po podłączeniu regulatora wszystko działa hmmm. Polega to na tym, że w kotle ustawia się pomniejszenie temperatury wody CO np. o 10stopni. Miałem nadzieję, że jest to na zasadzie np. włączenia i wyłączenia pompki CO. Szczerze to ten regulator do niczego nie jest potrzebny bo ani z tego pożytku, ponieważ i tak ta temperatura nie spada, ani żadnych oszczędności w opale. Dzwoniłem do serwisu i gość potwierdził, że tylko tak to będzie działało.
    A może da się to jakoś podłączyć, żeby np. wyłączało pompkę???
  • Poziom 12  
    Jeśli chcesz sterować pompą CO to: N ( zero ) z sieci podłącz bezpośrednio do pompy a L ( faza ) z sieci podłącz pod zacisk COM natomiast z zacisku NO ( faza ) podłącz do L pompy. Powinno wszystko działać.