Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-418 - Po kilku minutach grania nie ma dźwięku.

siasku 21 Paź 2013 13:29 2043 5
  • #1 21 Paź 2013 13:29
    siasku
    Poziom 12  

Witam, dostałem amplituner Pioneer VSX-418 wraz z głośnikami Amtech. Po podłączeniu wszystko grało i po chwili dźwięk zanikł. Zero szumów w głośnikach. Sam tuner włącza się (słychać cyknięcie). Próbowałem zmianę impendacji oraz reset tunera- bez rezultatu. Zauważyłem, że sam wentylator nie chodził cały czas, załączał się jedynie kiedy dawałem głośność prawie max- czy tak powinno być? Nie zauważyłem by tuner bardzo mocno się grzał, jest ciepły ale nie gorący. Proszę o wskazówki co sprawdzić. Posiadam jedynie miernik uniwersalny. Dodam, że właściciel mówił, że raz działa raz nie. U mnie działał i przestał. Poczekam aż ostygnie całkowicie, żeby wykluczyć przegrzanie.

UP
    Po odstaniu (ostygnięciu) znów był dźwięk, jednak po 2min było słychać taki lekki trzask i cisza. Po chwili zaczął trzeszczeć i głośniki zaczęły grać i znów za chwilę przestały. To jakiś zimny lut? Coś się nagrzewa?

UP
    Zauważyłem, że czasem jak dotknę radiatora to dźwięk jest. Czyżby masa uciekała?

• #2 21 Paź 2013 20:04
    Tomek504
    Poziom 9  

sprawdź czy może jakis element nie wpada w rezonans

• #3 21 Paź 2013 20:54
    btomko
    Poziom 34  

siasku napisał:
    Czyżby masa uciekała?

Gdzie? Sprawdź luty na końcówce mocy.
    Tomek504 napisał:
    sprawdź czy może jakis element nie wpada w rezonans

Jaki, gdzie? O czym Ty w ogóle piszesz.

• #4 21 Paź 2013 21:10
    siasku
    Poziom 12  

W którym miejscu mam szukać? To te komponenty, które są przymocowane do radiatora?

• #5 21 Paź 2013 21:12
    btomko
    Poziom 34  

siasku napisał:
    W którym miejscu mam szukać? To te komponenty, które są przymocowane do radiatora?

Tak.

• #6 22 Paź 2013 07:16
    magi23
    Poziom 20  

Może układ się grzeje. Nie na tyle że radiator pochłonie całą temperaturę i załącza się zabezpieczenie termiczne.
    Co do tych lutów też bym tam szukał to może być realne skoro

siasku napisał:
    czasem jak dotknę radiatora to dźwięk jest

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo