Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KLV-S32A10 - matryca czy logika t-con?

Arlemen 21 Paź 2013 17:52 3849 5
  • #1 21 Paź 2013 17:52
    Arlemen
    Poziom 10  

Witam serdecznie, mam problem z w/w TV, dostałem go do naprawy z głosem bez obrazu, ale z działającym podświetleniem. Podejrzenie padło na logikę t-con gdyż miała uszkodzony bezpiecznik smd - 3A, gdyż po wstawieniu sprawnego zabezpieczenia treść obrazu się ukazała przy włączonym bez sygnału z scart :

natomiast załączony z sygnałem z dekodera, treść wygląda następująco :

Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Podstawiłem t-con 320W2C4LV3.4 używany, ale nie wiem czy dobry, gdyż efekt został nieomal podobny, jak po wymianie bezpiecznika z pierwszego.
    Według kolegów to jest matryca... czy jednak logikę należy podejrzewać?, z góry dziękuję za trafne odpowiedzi, szczególnie osób które podobne efekty na ekranie widziały. Pozdrawiam.

1 5
  • #2 21 Paź 2013 19:58
    lisek
    Spec od monitorów

Poczytaj na forum o matrycy LTY320W2 L01 lub L02 , bo te T-con ( procesor LRX4322TO) LJ94-00784F z taka matryca "chodziły"

Chyba ,że masz inna matrycę?!

Pomierz napięcia w pkt. opisanch na plytce i zapodaj.) zwłaszcza te w ok. przetwornic DC-DC)
    np. VDDH. VDDQ ....

0
  • #3 22 Paź 2013 10:55
    Arlemen
    Poziom 10  

Matryca jest właśnie LTY320W2L02 samsunga, procesor w obu T-con taki jak napisałeś, gdyż są właśnie jednakowe... z tą różnicą że w założonym pierwotnie był uszkodzony bezpiecznik.
    Pomierzę napięcia na wyjściu przetwornicy i dam znać, dziękuję za zainteresowanie tematem.

0
  • #4 22 Paź 2013 14:06
    lisek
    Spec od monitorów

Potem pomierzone nap. na płytce T-con porównaj z napięciami na plytce na matrycy> płytka driverów
    Wyciągnij wnioski

0
  • #5 22 Paź 2013 21:59
    Arlemen
    Poziom 10  

Rozumiem lisek że sugerujesz... i pewnie wiesz że to raczej uszkodzenie połączenia od płyty t-con do płytki driverów :|,też o tym myślałem bo to ponoć dość typowe dla tego typu matryc LCD.
    Ale czy to będzie według Ciebie zabrudzenie styków, czy uszkodzenie mechaniczne... zimne luty gniazda driverów, choć z tego co widzę na Twoim zdjęciu... tam gniazda nawet nie ma :cry:.
    Bezpiecznik poszedł nie bez przyczyny, musiało nastąpić wahanie napięcia na matrycę lub jej wewnętrzne uszkodzenie.
    Domyślam się lisek że już to przerabiałeś i chyba znasz skuteczność wyeliminowania tej usterki ? :D , pozdrawiam i dziękuję za dalszą odpowiedź w tej kwestii.

0
  • #6 23 Paź 2013 17:29
    zbyszekskibinski
    Poziom 32  

Uszkodzony panel (samo szkło lub taśmy z nim wspólpracujące). Raczej nie do uratowania.

Dodano po 39 [sekundy]:

.upa wołowa napisał:
    Lisek to dupa wołowa i gówno się zna.

robi tylko dużo hałasu
    ma chyba za dużo czasu,
    kiepski z niego majster
    jak jakaś papka i klajster.

Kto mu dał tego speca?
    To już nie jest tajemnica przeca.
    To był wielki błąd, wie o tym każdy.
    Ale go naprawić nie ma odważnych.

Poeta? Hmm, tylko głowa nie ta :D

Moderowany przez radsat:

Mimo wszystko, proszę nie cytować obraźliwych tekstów innych użytkowników.

0