Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

v5505 - jak zresetować ustawienia bios?

diseasekowalski 21 Paź 2013 18:08 1314 4
  • #1 21 Paź 2013 18:08
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Koledzy, nie znam procedury do resetu bios dla tego modelu FSC, a co za tym idzie - nie mogę go zresetować (tym bardziej, że jest to "reset zdalny" przez telefon).
    Standardowe procedury (włącznie z wyjęciem baterii oraz bateryjki bios) nie powodują resetu bios.
    Dodam, że nie chodzi tu o hasło, ale o inne ustawienia.
    Nie mogę namierzyć nigdzie service manuala do tego modelu - google odsyła do podstawionych exeków, oraz do jednego linku z forum - niestety link tam zamieszczony do strony fuitsu wygasł.
    Czy zostaje mi czekać tylko aż właściciel przywiezie mi go do serwisu?
    Czy może znacie procedurę, którą telefonicznie mógłbym przekazać?

0 4
  • #2 21 Paź 2013 19:02
    LA72
    Poziom 39  

Odłączenie wszystkich źródeł zasilania, włącznie baterią podtrzymania zasilania CMOS.
    Można także poszukać zworki CMOS w rejonie gniazd RAM, chociaż w tym modelu raczej nie występowała.

0
  • #3 22 Paź 2013 07:25
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Leszcz72 napisał:
    Odłączenie wszystkich źródeł zasilania, włącznie baterią podtrzymania zasilania CMOS.
    Można także poszukać zworki CMOS w rejonie gniazd RAM, chociaż w tym modelu raczej nie występowała.

Źle zgadywał Kolega...
    W tym modelu NAPEWNO nie ma zworki.
    Poradę wyżej o odłączeniu źródeł zasilania skomentuję tak - przeczytał Kolega post pod tematem? ;-) obecnie już 2gi dzień jest odłączone wszelkie zasilanie, poprzednio było 1 dzień. Rzeczywiście szybciej dojedzie do mnie do serwisu ten laptop niż zejdzie mu pamięć z ustawieniami BIOS.

Zgadywanki zgadywankami, kto zna poprawną procedurę na reset bios w V5505?;-)

0
  • #4 22 Paź 2013 13:07
    zen3x
    Poziom 30  

Jeśli po wpisaniu błędnego hasła wyskakują tobie jakieś cyfry to napisz na pw to podam tobie co trzeba zrobić by to pominąć.

0
  • #5 22 Paź 2013 15:27
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Laptop nie ma hasła na biosie. Został zahibernowany a następnie został wymieniony dysk (uszkodzony), co zaskutkowało tym, iż do biosu wejść się nie da, oraz laptop nie wychodzi poza ekran startowy bios.
    W innym modelu FSC wystarczył reset bios przy identycznej sytuacji. Chcemy sprawdzić czy tu też będzie tak słodko.

0