Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UBR-1 - osobisty robot pełniący rolę lokaja

lulek.g 21 Paź 2013 18:56 2139 2
 • UBR-1 - osobisty robot pełniący rolę lokaja Każdy z nas z chociaż raz marzył lub chociaż wyobrażał sobie sytuację, w której znajdują się zamożni ludzie, mogący wyręczać się w różnych domowych drobiazgach prywatną służbą domową czy osobistym lokajem. Wraz z rozwojem robotyki te sny wcale nie muszą być tylko marzeniami ściętej głowy. Światło dzienne ujrzał robot o nazwie UBR-1, który został stworzony do takiej funkcji.

  Urządzenie jest wyposażone w jedno ramię i ma za zadanie wspomagać użytkownika w różnych codziennych czynnościach. Zainstalowano w nim interfejs wizualny o nazwie "Movelt!", który umożliwia mu zmianę kierunków i wykonywanie adekwatnych ruchów. Robot został zaprojektowany w taki sposób, że jego obsługa nie sprawi trudności osobom nieobeznanym z tego typu urządzeniami. Movelt! działa na zasadzie aplikacji, która współpracuje z sensorami elektronicznego lokaja. Dzięki temu UBR-1 jest w stanie przekazywać trójwymiarowy obraz odnośnie swojego aktualnego położenia w przestrzeni, co ułatwia użytkownikowi planowanie kolejnych ruchów.

  Cena robota to jednorazowe 35 tys. dol. za sztukę.


  Źródło: Link

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  lulek.g
  Poziom 12  
  Offline 
  Specjalizuje się w: it
  lulek.g napisał 83 postów o ocenie 2, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Lublin. Jest z nami od 2013 roku.
 • #3
  n6210
  Poziom 29  
  A ja myślę, ze takie projekty maja sens ze względu na osoby niepełnosprawne. Taki asystent mógłby im wydatnie pomóc w codziennym, życiu.