Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch Maxx 4 WFC 1200 - Wyciek wody przez dozownik podczas płukania

kostekk 21 Paź 2013 19:10 4353 6
  • #1 21 Paź 2013 19:10
    kostekk
    Poziom 12  

Problem jak w temacie, pralka podczas pobierania wody do płukania "nie nadąża" odbierać wody i wszystko wylewa się przez szufladkę.
    Wyciągnąłem dozownik i włączyłem samo płukanie, pralka zaczęła pobierać wodę (dużo, przez wszystkie dziurki) woda zamiast spływać swobodnie do bębna gromadzi się i wylewa na zewnątrz, bębnowi się "odbija" tak jakby odpowietrzenie było zapchane, ale nie mogę zlokalizować odpowietrznika.

0 6
  • Pomocny post
    #2 21 Paź 2013 19:39
    gabares
    Poziom 18  

Sprawdź czy nie zapchał się wąż łączący zasobnik proszków ze zbiornikiem, lekko nachyl pralkę do tyłu wykręcając przednie nóżki (są regulowane) ułatwi to spływanie wody do zbiornika, nie wspominając o tym że lepsze będzie wyważenie prania przy wirowaniu. Nie sypać proszku do szuflady tylko do bębna, chyba że robisz pranie wstępne. Wyciągnij szufladę i sprawdź drożność rurki spustowej do płynów. Powodzenia

2
  • #3 12 Lut 2014 21:11
    darson51
    Poziom 9  

mam ten sam problem z pralką LG, miałem mały wyciek spod przewodu odprowadzającego wodę z proszkiem do bębna, miałem wymieniane łożysko i chyba fachowiec źle go włożył, ale zanim do tego doszedłem rozebrałem cały zasobnik na proszek i przy okazji go dokładnie wyczyściłem i wyszorowałem, składałem bardzo uważnie tak jak był i teraz całe pranie jest ok tylko już przy płukaniu na samym końcu jak pobiera płyn do płukania woda tak daje że nie nadąża wypływać ze zbiornika i się wylewa na zewnątrz. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje wczesnej przecież było ok, na razie delikatnie powiększyłem otwór gdzie wypływa woda i przykręciłem zawór na dopływie wody do pralki ale teraz słabo wypłukuje z kolei proszek bo za male ciśnienie.

1
  • #4 12 Lut 2014 22:33
    gabares
    Poziom 18  

Po co tam sypiesz proszek ??Do każdego płukania będzie pobierany ..

0
  • #5 13 Lut 2014 06:54
    darson51
    Poziom 9  

o Matko, jaki proszek, przecież jak przykręciłem zawór na zasilaniu to i tam gdzie się sypie proszek też jest mniejsze ciśnienie i właśnie w tym problem.

0
  • #6 14 Lut 2014 01:52
    itam67
    Poziom 17  

Witam
    Albo jest niedrożny wąż zasobnik proszku-zbiornik albo wąż wyrównujący ciśnienie w zbiorniku przy poborze wody.
    Pozdrawiam

1
  • #7 14 Mar 2016 16:55
    borkus13
    Poziom 1  

Witam,
    Mam podobne objawy jak opisane powyżej - gdyby ktoś mógł wskazać który to wąż (ten wyrównujący ciśnienie) schematu nie udało mi się znaleźć. Pewnie idzie od bębna tylko w która stronę i jak wygląda?

Pozdrawiam

4