Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prifi mig 180 przestał podawać drut

21 Paź 2013 20:08 3279 6
  • Poziom 2  
    Witam.Dziś podczas spawania przyspawał mi się drut do końcówki i trochę ją przygrzałem .Po wymianie końcówki miedzianej spawarka już drutu nie podała.Słychać jakieś kliknięcie za każdym razem podczas naciskania przycisku w rączce , ale to wszystko. Zmieniałem zakresy (1-6) , oraz prędkość posuwu drutu , ale nic to nie daje . Proszę o pomoc , od czego zacząć .
  • Specjalista - spawarki
    Najlepiej przetestować w ten sposób- wyciągnąć trochę drutu z uchwytu i sprawdzić do masy czy daje prąd, jeżeli nie, to przekaźnik od zasilania trafa, jeżeli daje prąd to uwalone zasilanie silnika- czyli płytka do naprawy.
  • Poziom 2  
    Tak wczoraj po usterce sprawdziłem - prąd podaje
  • Poziom 27  
    Sprawdź, czy przypadkiem drut nie jest przygrzany gdzieś w prowadnicy - poluzuj rolkę dociskową w podajniku i zobacz, czy się kręci jak wciśniesz przycisk na uchwycie.
  • Specjalista - spawarki
    Uszkodzony tyrystor lub tranzystor sterujący prędkością silnika. Daj zdjęcia płytki. Powiem ci po kolei co i jak sprawdzić.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Chciałem się podłączyć pod wątek
    Mam migomat shermann dualmig200 - sterownik SPARK MIG-160
    Spawarka przestała działać. Po wymianie rezystora 1om pojawił się prąd spawania.
    Wymieniłem też tranzystor S8050 (porada z innego wątku), ale podajnik
    drutu działa sporadycznie - często słychać tylko "bzyczenie" przekaźnika (jak brzęczyk).

Gdzie szukać usterki?

Prifi mig 180 przestał podawać drut

Zdjęcie i opis naprawy z wątku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2224416.html
  • Poziom 9  
    Szukam schematu spawarki T.I.P TRONIC profi MIG 180