Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fritz!box 7390 - Zakup Fritz!box 7390 czy napewno dobry annex do neostrady

eleCTr 28 Feb 2015 09:05 14667 41
    kameleon11116
    Level 26  
    Tak Ci wyskakuje bo pewnie nie wpisałeś VLAN ID ;) Tak powinno być poustawiane -właściwy Annex ,VLAN ID itp.

• LegrandLegrand
    marcin_no
    Level 10  
    Witam
    Mam pytanie trochę z innej beczki. Od niedawna posiadam VDSLa z Orange. Po podłączeniu funboxa(sagemcom) miałem synchronizacje na +- 40000kb/s. Czytając opinie użytkowników o polecanym fritzboxie zakupiłem taki i przeżyłem rozczarowanie. Czy to możliwe żeby fritzbox 7390 synchronizował się gorzej? maks jaki uzyskałem to 35000 a średnio jest to 32000. Próbowałem obniżyć snr margin. Aktualnie posiadam 9db przy obniżeniu o 30 nic się nie zmienia dalej pozostaje 9 zaś gdy obniżę o 40 nie może złapać synchronizacji. Ma ktoś jakiś pomysł? Dziwne jest to że tak zwany orangowski shit jest lepszy w synchronizacji niż sprzęt warty 600zł.
  • LegrandLegrand
    motoko.fx
    Level 9  
    Rzeczywiście nie miałem ustawionego WLAN ID ale to niestety nie pomogło. Wogóle nie mam natomiast zakładki Line settings w DSL Information. Ustawiałem na pewno annex a w czasie instalacji firmware, ale teraz nie widzę tej zakładki i nie mogę tego sprawdzić.

DZIAŁA!!! :D , okazało się że problem był prozaiczny - błędne hasło ;), Jeszcze raz dzięki za pomoc.
    kameleon11116
    Level 26  
    marcin_no wrote:
    Próbowałem obniżyć snr margin. Aktualnie posiadam 9db przy obniżeniu o 30 nic się nie zmienia dalej pozostaje 9 zaś gdy obniżę o 40 nie może złapać synchronizacji.

Pokaż status DSL ? ,a i jeszcze pokaż gdzie to się ustawia jak to ująłeś snr margin ;) :?: Jaka wersja firmware?

Dodano po 8 [minuty]:

motoko.fx wrote:
    Rzeczywiście nie miałem ustawionego WLAN ID ale to niestety nie pomogło. Wogóle nie mam natomiast zakładki Line settings w DSL Information. Ustawiałem na pewno annex a w czasie instalacji firmware, ale teraz nie widzę tej zakładki i nie mogę tego sprawdzić.

Jaką wersję firmware wgrałeś ? To,że w czasie wgrywania wybrałeś A to nie znaczy ,że masz ustawione A ;) . Frytka ma multi Annex i trzeba w konfiguracji to ustawić.
    marcin_no
    Level 10  
    aislugocki wrote:

Pokaż status DSL ? ,a i jeszcze pokaż gdzie to się ustawia jak to ująłeś snr margin ;) :?: Jaka wersja firmware?

Problem rozwiązany winowajcą okazał się kabel z gniazda do routera. Synchronizacja skoczyła z 32000 na 40000. Co do tego gdzie próboje zmienić snr margin w pliku konfiguracyjnym ar7.cfg za pomocą telneta. Firmware to 06.20
    Tutaj masz podgląd do statusu dsl.
    kameleon11116
    Level 26  
    Masz duże tłumienie ,do centrali pewnie z 700m. Poza tym nie zauważyłeś różnicy po WiFi między Frytką a badziewiem od Orange :?: :D No i wieloma innymi :!: :D

Dodano po 52 [minuty]:

motoko.fx wrote:

DZIAŁA!!! , okazało się że problem był prozaiczny - błędne hasło , Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Nie widzisz tej zakładki bo widok menu masz Standard przełącz na Advanced to zobaczysz :D (na samym dole ;) )
    Jeśli pomogłem to zaznacz pomógł ;) :D
    pyton
    Level 21  
    Witam

Pewnie dostane ochrzan za odkopanie ale może komuś się przyda na przyszłość:
    Internet > Account Information > zaznaczyć: PPPoA / VC-Mux lub PPPoA / LLC
    Na żadnym innym u mnie nie chciało ruszyć.
    Jednak dalej mam problem z IPv6... muszę korzystać z loginu bez "/IPv6" i wszystko działa.

Pozdrawiam
    marfel2
    Level 9  
    Fritzbox 7390
    Soft międzynarodowy 06.30 z annex A
    Chcę wgrać soft alternatywny freetz
    Zamierzam wgrać w takiej kolejności przez ruKErnelTool
    1.recovery 06.30
    2.freetz do wersji 06.30

Czy zamierzam dobrze robić?
    To bedzie moje pierwsze wgrywanie softu do fb i nie chce popełnić błędu i uśpić sprzętu
    Dzięki za wszystkie wskazówki
    kameleon11116
    Level 26  
    marfel2 wrote:
    Fritzbox 7390
    Soft międzynarodowy 06.30 z annex A
    Chcę wgrać soft alternatywny freetz
    Zamierzam wgrać w takiej kolejności przez ruKErnelTool
    1.recovery 06.30
    2.freetz do wersji 06.30

Czy zamierzam dobrze robić?
    To bedzie moje pierwsze wgrywanie softu do fb i nie chce popełnić błędu i uśpić sprzętu
    Dzięki za wszystkie wskazówki

Witam
    Soft 06.30 międzynarodowy po co więc recovery takie samo ? Skoro nigdy nie robiłeś to może poćwicz na czymś tańszym :!: ;) ,co by nie mieć cegły za parę stówek do budowy śmietnika.
    6.30 ma wady (nie działają modemy LTE ,Hua...3372 i wiele innych nie :cry: ) Na wcześniejszej działał :!: Może cofnij do 06.20 .
    3490 to podobna cena , czy już jest na śmietniku ?;) ,że przesiadłeś się na 7390 :?:
    marfel2
    Level 9  
    3490 tak jak mówisz -śmietnik
    boje się teraz z tym 7390,ale nie mam namiarów na kogoś doświadczonego
    czyli ,przez rukernel
    1.cofam do 6.20 recovery
    2.freetz 6.20
    kameleon11116
    Level 26  
    Pisałem Ci ,że uwalisz .
    Może na początek kup jakiś tańszy do ćwiczeń ,źle mnie zrozumiałeś ! Pisałem o wadach 6.30 ,a nie ,że masz cofać przed wgrywaniem alternatywnego softu !
    Uparłeś się strasznie na tego freetza ,tam skąd go masz nie piszą co i jak ? :!:
    marfel2
    Level 9  
    uwalenie tego 3490 przytrafiło się akurat jednemu z doświadczonych w tych sprawach użytkownikowi forum
    aby być w porządku odesłał mi 7390, z softem en 06.30 z annex a
    kolega nie chciał ryzykować uwalenia drugiego routera
    po tym co czytam ,ja tez chyba jednak już nie będe ryzykował