Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fritz!box 7390 - Zakup Fritz!box 7390 czy napewno dobry annex do neostrady

21 Paź 2013 22:47 13296 41
  • Poziom 9  
    Witam,

Szanowni koledzy mam o to małe pytanie dotyczące powyższego modelu router Fritz!box 7390

Planuję na dniach zakup tego urządzenia w niemczech za pośrednictwem ebay.de problem jest taki, iż w GER jest annex B, a to urządzenie jest potrzebne do polskiej neostrady (Annex A)

Pytanie tyczy się jaką wersje zakupić. Wiem ze strony producena że są trzy rodzaje urządzenia o różnych numerach produkcyjnych:
    1) FRITZ!Box 7390 Annex A & B (UK Edition) part number: 20002527
    2) FRITZ!Box 7390 Annex A & B (Int. Edition) part number: 20002484
    strona producenta: Linkp

3) FRITZ!Box 7390 part number: 20002448 Link
    I ta wersja jest dla annexu B na rynek niemiecki

Na aukcjach niemieckiego ebay są w 99% te o kodzie 20002448 te pozostałe to brandowane od sieci 1&1 które pomijam..

Pytałem kilku sprzedawców odnośnie dla jakiego annexu jest przystosowane sprzedawane urządzenie(pytałem tylko o te z numerem 20002484) i wszyscy odpisują, że do annexu B, a jeden nawet że do annexu J i że tylko i wyłącznie do tego annexu

Czy to urządzenie kompletnie nie ruszy po skonfigurowaniu z neostradą ?

Znalazłem temat na elektrodzie że ktoś miał wersję niemiecką jakiegoś fritza i zmieniał wersję firmware niemiecką na international po to aby działał jako annex A pytanie czy jeśli kupię wersję na rynek niemiecki (annex B) link poniżej to wystarczy że zmienię firmware na edycję international i wszystko będzie działać ok. Da się tak zrobić ?można zaoszczędzić jakieś 200zł - prawie połowa wyjazdu do polski ;-)

Chce zakupić takie urządzenie jak na tej aukcji: Link

dzięki za wszelkie wskazówki
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Po pierwsze primo: kupuj na amazon.de. Jest taniej niz na ebayu i masz 100% nowke z 5 letnia gwarancja AVMu.

Po drugie: KAZDY 7390 ma Multiannex (A+B) - i to obojetnie jaki numer seryjny. Nie wiem, gdzie takie pytanie zadawales i kto na to odpowiadal, faktem jest, ze kazdy obsluguje multiannex.

Po trzecie: Firmware. Sa 2 "rodzaje", ktore cie moga interesowac.:
    -"wersja niemiecka" i
    -"wersja miedzynarodowa"

I teraz w zaleznosci, jakie firmware wgrasz, takie masz odpowiednio mozliwosci zmiany Annexu przez GUI przegladarki. I tutaj mieli racje ci, ktorzy mowili, ze w wersji firmware "niemieckiej" jest domyslnie Annex B (bo z mysla o rynku niemieckim), tego annexu z poziomu GUI nie da sie zmienic. Jezeli potrzebny Annex A to nalezy:
    - narzedziem rukerneltool zmienic Annex z B na A (wersja Annexu A jest wkompilowana w wersji niemieckiej firmware) nalezy go wiec uruchomic

- wgrac wersje "miedzynarodowa", gdzie to z poziomu przegladarki wybierasz sobie w zaleznosci do potzreb Twoj Annex.

Podkreslam: obojetnie jaka skrzynka - Annex A i B ZAWSZE pojdzie.

Po co takie hocki klocki? A no po to, ze w wersji miedzynarodowej jest kilka jezykow, co zajmuje wiecej miejsca na nosniku. Na niemiecki rynek skrzynki sa nie obciazane dodatkowym balastem innych jezykow.

Jak wgrasz firmware ze strony AVM to nie ma ttam zadnego brandingu. (zawsze tak robie w swoich boxach).

Jak jestes w Niemczech, to sie przyczaj na aukcji, za 165€ mozna kupic nowke orginalnie zapakowana z rachunkiem. Linkow nie podsylam, sam szukaj.
  • Poziom 9  
    freetz_master wielkie dzięki za rzetelną odpowiedź właśnie chodziło mi o taką informację :

"Podkreslam: obojetnie jaka skrzynka - Annex A i B ZAWSZE pojdzie."

Generalnie rzecz biorąc wszyscy sprzedawcy na ebay.de posiadają w swojej ofercie urządzenia o numerze produkcyjnym 20002448 są to urządzenia tak jak zaznaczyłeś z fabrycznie wgranym GUI niemieckim. Te z wersją GUI międzynarodową są o kodzie 20002484 gdzie są droższe o średnio 80 EUR :)

Idąc za twoją radą poszukam urządzeń na amazon.de co więcej na początku zupełnie się nie zastanawiałem nad wersją z sieci 1&1 która jest w kolorze czarnym bo srebrno/czerwone jakoś mi nie odpowiada.

Ostatnie pytanie : Czy po zakupie tej wersji z niemieckim GUI nie będę miał żadnych problemów z wgraniem międzynarodowego GUI ? Planuję zakup takiej wersji : 1&1 7390 czarny
  • Poziom 31  
    Zle zrozumiałem. Myslalem, ze chcesz czerwona nowke. Kolor to rybka. Jak chcesz najtaniej, to przyczaj sie tu

http://www.ebay.de/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&LH_Auction=1&_nkw=fritzbox+7390&_sop=1

Ludzie sprzedaja skrzynki co dostali od 1&1 za przedluzenie umowy umowy albo upgrade a mieli juz swoje.
    Spoko dostaniesz nowke za 170 + wysylka. Nie wiem czemu koniecznie chcesz wydac 200+wysylka. Pytaj tylko o rachunek albo Lieferschein od 1&1, bo na tej podstawie jest 5 lat gwarancji. W saturnie i media markt kupisz za 195.
  • Poziom 9  
    Idąc za Pana radą zakupiłem nowe urządzenie z gwarancją z sieci 1&1. Fabrycznie ono jest przystosowane pod annex B. Chcąc aby działał z neostradą chciałem wgrać najnowsze więc wszedłem na ftp serwer firmy AVM pobrałem najnowszy firmware dla wersji międzynarodowej dokładnie to:
    ftp://ftp.avm.de/fritz.box/fritzbox.fon_wlan_7390/firmware/english/

wchodzę na fritza wybieram firmware do aby aktualizował i wyskakuje mi komunikat że aktualizacja niepowiodła się "Das Update ist fehlgeschlagen" Próbowałem wiele razy i nic z tego nie wyszło.

Fabrycznie urządzenie miało wersję oprogramowania 84.05.52 myślałem że coś jest z nim nie tak i dla sprawdzenia wszedłem na serwerze ftp w wersję niemiecką i pobrałem najnowsze oprogramowanie tj: 84.06.00 i zainstalowało się poprawnie.

Mógłby mi Pan pomóc ponieważ nie bardzo wiem co zrobić aby te internationale firmware wgrać...

Kamil
  • Poziom 9  
    Sprawa zamknięta. Wgrałem najnowsze oprogramowanie międzynarodowe przez program ruKernelTool wg instrukcji z twojej stopki i wszystko wygląda na poprawnie wykonane. Wieczorkiem mając czas skonfiguruje go z neostradą i przetestuje (mam nadzieje, że nie będzie kłopotów). Dodam, że wgrywania dokonałem na windows 8 x64 bit i wszystko poszło ładnie i gładko bez żadnych komplikacji i błędów.

pozdrawiam!
  • Poziom 9  
    witam kolego podpowiesz mi jak to podlaczyc pod netie mam tez model 7390 jaki firewal wgrac zeby to zadzialalo w pl podowiem ze nie mam adapterow z rj45 na rj11
  • Poziom 9  
    ha! właśnie też przeglądam jak idą żyły na wejsciu ADSL we 7390 bo też go chce podłączyć w zwykłe gniazdo tepsy na rj11 ;) działam metodą prób i błędów narazie zepsułem dwie końcóweczki r11 jak dojde do schematu żył to wrzucę fotke żebyś sobue też to połączył, chyba że ktoś życzliwi pierwszy ją tu wstawi :)

Dodano po 2 [godziny] 21 [minuty]:

Oki uporałem się ze wszystkim. Więc tak aby podłączyć FB pod gniazdko tepsy/neti zarobiłem sobie kabel z dwiema końcókami rj45 <--->rj11
    Wtyczke rj 45 zacisnąłem wg tego schematu Link T568B

Patrząc na FB z tyłu na wejście DSL/TEL to piny nr 4 i 5 to podłączenie pod internet a piny 3 i 6 to analog(telefon) pozostałe 1 2 i 7 8 to ISDN które nas nie interesują. Mając zarobioną końcówkę rj45 to kolor biało-niebieski dajesz pod pin 5 a niebieski dajesz pod numer 4. Wpinasz do gniazda konfigurujesz FB pod netię lub neo i wszystko działa :)

pomocny był ten Link ze strony avm gdzie zestawione są wszystkie piny FB
    ps
    Chyba chodzi Ci o firmware a nie firewal ;)
    Niemieckiego FB 7390 np z sieci 1&1 zrobiłem wg instrukcji w/w i jedyne co należy pobrać to firmware angielski/miedzynarodowy z serwera ftp firmy AVM (nielicząc ruKernTool'a)
  • Poziom 9  
    a skad wzieles tego ruKernTool'a zeby wgrac 84.05.51 to anex a?

Dodano po 20 [minuty]:

dobra mam jakas instrukcja jak wgrac:D
  • Poziom 31  
    eleCTr napisał:

Patrząc na FB z tyłu na wejście DSL/TEL to piny nr 4 i 5 to podłączenie pod internet a piny 3 i 6 to analog(telefon) pozostałe 1 2 i 7 8 to ISDN które nas nie interesują. Mając zarobioną końcówkę rj45 to kolor biało-niebieski dajesz pod pin 5 a niebieski dajesz pod numer 4. Wpinasz do gniazda konfigurujesz FB pod netię lub neo i wszystko działa :)

Miliony razy o tym na forum.
    Albo najzwyklejszy rj11 z dwoma końcówkami. Tez pasuje do rj45. DSL to zasze dwie srodkowe zyły.
  • Poziom 9  
    to wiem panie jak zrobic kabelek tylko gorzej z wgraniem do routera oprogramowania w ruKernelTool jakies bledy mi wywala ;/ na win 8
  • Poziom 31  
    a gdzie jest napisane. ze na win 8 funkcjonuje?
    XP albo win7.
  • Poziom 9  
    dobra jestem w sieci:D router smiga kabla nie przerabialem podpielem w wejscie rj 45 koncowke z rj11 i smiga teraz czas na voip:d
  • Poziom 31  
    Mam jedno pytanie. Masz vDSL z Orange Polska? Czy konieczne jest u ciebie ustawienie/parametr VLAN ID 35?
  • Poziom 9  
    netia adsl2 chyba oni maja
  • Poziom 9  
    freetz_master napisał:
    XP albo win7.

Mi na win 8 x64 poszło wszystko bez problemu. Jedyne co zrobiłem niezgodnie z instrukcją z twojej stopki to uruchomiłem wersje dla systemu x64 w ten sposób że dałem prawym klawiszem iw wybrałem "uruchom jako administrator" ;)

freetz_master mam takie pytanko do Ciebie - dysponujesz jakąś instrukcją do poprawnego skonfigurowania FB ze zwykłym telefonem Panasonic KXTCD322ES który posiada jedną bazę ze słuchawką bezprzewodową którą podłączamy do gniazda tel i do tego jest jeszcze druga sluchawka i ona sie łączy z tą główną bazą.. :)
  • Poziom 31  
    eleCTr napisał:

freetz_master mam takie pytanko do Ciebie - dysponujesz jakąś instrukcją do poprawnego skonfigurowania FB ze zwykłym telefonem Panasonic KXTCD322ES który posiada jedną bazę ze słuchawką bezprzewodową którą podłączamy do gniazda tel i do tego jest jeszcze druga sluchawka i ona sie łączy z tą główną bazą.. :)

Jak napiszecz po polskiemu, o co ci chodzi, to zobaczymy.

A na serio: kazda sluchwake zarejestrujesz bezposrednio na fritzu z pominieciem macierzystej bazy - o ile o to ci chodzi. No to procedura jest jak dla kazdej sluchawki.

Dodano po 2 [minuty]:

eleCTr napisał:
    freetz_master napisał:
    XP albo win7.

Mi na win 8 x64 poszło wszystko bez problemu. Jedyne co zrobiłem niezgodnie z instrukcją z twojej stopki to uruchomiłem wersje dla systemu x64 w ten sposób że dałem prawym klawiszem iw wybrałem "uruchom jako administrator" ;)

Acha, no to dobrze wiedziec. Innym tez sie przyda. Nie uzywam Windowsa 8 to nie wiem.
  • Poziom 11  
    Witam

Mam pytanie do użytkownika freetz_master .
    Nie zakładam nowego tematu bo pytanie to samo tylko model Fritza inny.

Mam Fritzboxa 7360 (Art Nr. 2000 2522) czyli niemiecka wersja obsługująca Annex B.
    Wyczytałem w tym poście, że model 7390 obsługuje oba annexy.
    Czy model 7360 też obsługuje oba annexy i mogę metodą z twojej stronki wgrać wersje międzynarodową z multiannexem?
    Widzę, że stronka ruKernelTool niedostępna ale poszukam programu w sieci.
  • Poziom 31  
    1. Wizytacja strony z firmwarem AVMu dostraczy ci odpowiedzi. Nie ma tu czytania do poduszki.

2. Strona ruKernelTool jest dostepna. Zadnych smieci z serwisow sharingowych nie trzeba sciagac.
    http://rukerneltool.rainerullrich.de/

musze wiki dopasowac.

Dla potomnych: WSZYSTKIE Modele serii 72x i 73x obsluguja multiannex (A+B).
  • Poziom 11  
    Freetz_master dzięki za szybką odpowiedź.
    Odpowiedzi na moje pytania na stronach AVM raczej nie było.
    Już prawie wszystko wiem, jeszcze tylko napisz proszę, czy mogę do niemieckiej wersji wgrać oprogramowanie z wersji międzynarodowej czy raczej ściągnąć niemieckie i przed wgraniem zmienić annex.
    I w ogóle jak ze stabilnością tych wersji (czy bardziej napakowana wersja międzynarodowe jest przez to mniej stabilna od niemieckiej)?

PS: rano stronka ruKernelTool była niedostępna ale widzę, że już jest ok.
  • Poziom 11  
    Sęk w tym że nie wiedziałem czy podane przez Ciebie firmware mogę wgrać do mojej skrzynki.
    Ale teraz wszystko jasne. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
  • Poziom 9  
    freetz_master nie wiedziałem że tak słabo piszę po polsku :D

Sprawa wygląda tak, że zakupem FB był zwykły router Dlink z modem i telefon z dwiema sluchawkami. Było to połączone następująco. Do głownego gniazdka TPsy był podłączony rozdzielacz (rj11) i w nim były dwa miejsca na kabel do routera i do tel stacjonarnego. Jeszcze między ten rozdzielacz, a telefon był podłączony taki filtr.

Pytanie moje jest takie. Czy teraz podłączam normalnie tylko kabel z gniazda TP do FB i to koniec? Później tylko ten telefon pod wyjście Fon1 i żadnych filtrów nic nie potrzebuje ?:>
  • Poziom 35  
    Cytat:
    Pytanie moje jest takie. Czy teraz podłączam normalnie tylko kabel z gniazda TP do FB i to koniec? Później tylko ten telefon pod wyjście Fon1 i żadnych filtrów nic nie potrzebuje ?:>

Drobny wykład :D
    ADSL to internet + telefon analogowy przesyłane po tej samej parze przewodów w różnych pasmach częstotliwości. Aby z tego skorzystać pasma te trzeba na końcu rozdzielić i odpowiednio skierować do odbiorników: internet do modemu, telefon do aparatu. Do tego służą rozdzielacz i filtr.
    Telefonia VoIP to telefonia przesyłana internetem. Tutaj żaden filtr analogowy nie pomoże; odpowiednie pakiety wybiera sobie tzw. bramka voip, przetwarza i kieruje do gniazdka ze zwykłym telefonem (gniazdko nazywa się FXS). Są bramki jako oddzielne urządzenia, są telefony voip (które bramkę mają w sobie), są routery z wbudowaną bramką (jak m.in. fryc).
    Podstawowe pytanie to jaką ma się usługę - bo od tego zależy sposób podłączenia.
    Filtr za bramką voip to jak jazda w kasku samochodem - niby nie zaszkodzi ale trochę głupio wygląda :D
  • Poziom 10  
    Witam.
    Pytanie jest następujące. Czy programem rukerneltool doprowadzam jedynie do wgrania wersji international we fritza 7390 20002448? I w ten sposób uzyskuje annex A? Mnie interesuje natomiast opcja uaktywnienia samego annexu A i pozostawienie firmware w wersji niemieckiej z uwagi na częstszą aktualizację i usuwanie będów. Podobnie jest z fritzem 7170, gdzie wersja international jest obarczona błedem dla port forwarding opisanym tu:Link
    Reasumując, da się pozostawić niemiecki firmware i aktywować annex a?
  • Poziom 8  
    Witam

Chciałem odświeżyć temat. Kupiłem właśnie Fritz!Box 7390 w wersji niemieckiej i próbuje zmienić ją na międzynarodową, ale niestety nie znam niemieckiego. Czy jest może gdzieś instrukcja po polsku jak wgrać ruKernelTool? Nie mogę jej znaleźć niestety.
  • Poziom 26  
    Witam
    @motoko.fx wgrać ruKernelTool ;( ;) instalacja na kompie bardzo prosta :D instalujesz klikając na plik instalacyjny .
    To taki żarcik :) chodzi Ci o wgranie oprogramowania za pomocą tego narzędzia ?
    W stopce @freetz_master masz ---- Jak wgrać rukerneltool ----po angielsku :D
  • Poziom 8  
    hehe no tak, tyle dałem radę sam :). Czytałem forum jako niezalogowany, teraz widzę że po zalogowaniu wyświetla się więcej w tym stopki :). Dzięki, zabieram się do roboty!
  • Poziom 26  
    Cosik chyba ściemniasz bo skoro pisałeś to musiałeś być zalogowany ;)
    Nie ważne ,:D najważniejsze co byś wgrał odpowiedni soft :D
  • Poziom 8  
    OK zmiana firmware poszła dosyć sprawnie, niestety zawiesiłem się na konfiguracji dostępu do internetu. Mam Neostradę VDSL i cały czas wyskakuje mi: PPPoE timeout. Czy ktoś wie co jest nie tak?