Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Yamaha RX-V350 - Brak d德i瘯u z g這郾ik闚 front i centralnego

22 Pa 2013 11:56 11856 11
  • Poziom 9  
    Mam stare kino domowe - YAMAHA /Amplituner RX-V350/ DVD S540/. Od zakupu by這 ma這 u篡wane, mo瞠 kilka razy dos這wnie. Najpierw wysiad這 DVD tj. nie widzia這 p造ty chocia pr鏏owa豉m wyczy軼i laser, demontuj帷 je z obudowy. Rok temu, podczas remontu mieszkania od陰czy豉m je od tv i wczoraj chcia豉m sprawdzi czy dzia豉 amplituner.
    Pierwotnie my郵a豉m, 瞠 mo瞠 uda si pod陰czy do nowego tv Panasonic TX-P42ST60E w celu poprawy d德i瘯u ale dosz豉m do wniosku, 瞠 chyba nie warto i trzeba b璠zie kupi nowy sprz皻. Teraz mam problem bo nie wiem co zrobi, sprzeda jako uszkodzone, czy w og鏊e gdzie zutylizowa. Pod陰czy豉m amplituner i g這郾iki i szum wydobywa si jedynie z tych ma造ch SR i SL, centralny i oba fronty nie daj oznak 篡cia. Nie pod陰cza豉m do tv nowego bo za du穎 z tym zam皻u, nie mam nawet odpowiednich przewod闚, mog豉bym spr鏏owa do starego tv z kt鏎ym kiedy dzia豉這 ale nie wiem czy to co zmieni bo chyba radio powinno dzia豉 i bez telewizora. W zwi您ku z tym mam pytanie; czy da si jeszcze jako sprawdzi czy sprz皻 jest sprawny, czy uzna, 瞠 jednak nie jest i ewentualnie czy jest mo磧iwo嗆 sprzedania tego i za jak cen.
  • Poziom 40  
    Vivianna napisa:
    W zwi您ku z tym mam pytanie; czy da si jeszcze jako sprawdzi czy sprz皻 jest sprawny

Moze najlepiej zaczac od tego jak go podlaczylas do TV i generalnie jak podlaczone sa glosniki. Zacznij takze od "zresetowania" wszystkich ustawien do poziomu stereo. Zrob zdjecia frontu i tylu.

Czy w tym amplitunerze nie ma czasem przelacznika kolumn A, B A+B ?
  • Poziom 9  
    Do TV nie pod陰cza豉m, pisa豉m o tym w po軼ie. Do Panasonica nie dam rady bo nie mam odpowiednich przewod闚. Mog豉bym spr鏏owa do starego LCD. Chcia豉m sprawdzi bez telewizora czy wszystko dzia豉 tj. czy cokolwiek s造cha. Kolumny centralne nie daj 瘸dnych oznak, nic nie szumi, sprawdza豉m test i tylko jest szum w satelitach. Pod陰czone by造 na pewno ok bo sprawdza豉m z instrukcj ksi捫kow i polsk 軼i庵ni皻 z forum. Ustawienia resetowa豉m kilka razy. Prze陰cznik kolumn to nie wiem czy jest, ale jest mo磧iwo嗆 zrobienia testu na ka盥ej z nich. W ka盥ym razie wydaje mi si, 瞠 kolumny powinny przynajmniej przej嗆 test prawid這wo a potem mo積a my郵e o pod陰czeniu, chyba, 瞠 si myl. Do陰czam zdj璚ia sprz皻u znalezione w sieci, s identyczne. W zasadzie chodzi mi g堯wnie o sprawdzenie czy wszystko jest sprawne, wcze郾iej, opr鏂z DVD, amplituner dzia豉, zosta tylko od陰czony wi璚 chyba nie by這 podstaw 瞠by co uleg這 awarii. Bardzo prosz o pomoc bo sprz皻 stoi aktualnie roz這穎ny w mieszkaniu i zawadza totalnie w funkcjonowaniu.

https://obrazki.elektroda.pl/5164603300_1382453434.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/9932305500_1382453435.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/1223249000_1382453436.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/2314423200_1382453437.jpg
  • Poziom 43  
    Mo積a sprawdzi g這郾iki w ten spos鏏, 瞠 na ko鎍u kabla kt鏎y jest pod陰czany ju do ampli, nale篡 przy這篡 ma造 sprawny, i dzia豉j帷y paluszek (bateryjk, akumulatorek),
    plus/minus do jakiego ko鎍a kabla zostanie przy這穎ny nie ma znaczenia, je郵i z g這郾ikiem i kablem jest wszystko ok, to powinno by s造cha takie "trzeszczenie" w g這郾iku,
    je郵i go NIE s造cha, to sprawdzi, czy kable nie s za g喚boko wsuni皻e w g這郾ik w mocowaniach tych kabli, warto te sprawdzi sam kabel, tak samo bateryjk, i z drugiej strony, powinien, po przy這瞠niu do j瞛yka "szczypa" :) , lub sprawdzi miernikiem, czy kabel jest dobry.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Zobacz, jakie masz z tylu podlaczenia glosnikow. Masz A i masz B. Podepnij pod wejscie A jedna pare glosnikow i pod wejscie B druga pare glosnikow (moga byc surroundowe). Wlacz radio lub test (nie ustawiaj zbyt duzej glosnosci). Jesli nie uslyszysz dzwieku w zadnych glosnikach to wtedy bedzie problem.

A przelacznik glosnikow masz tutaj:

jak widzisz jest A/B i OFF - OFF znaczy wylaczone!!! (jak jest OFF, nie graja zadne)
    Ponizej masz zdjecie ktore pokazuje jakie wyjscie glosnikow jest w danym momecie aktywne:

PS
    Jak bedziesz miala wlaczony test (nie wiem czy leci w kolko czy tylko raz) to po przejsciu jednego cyklu zmien pozycje przelacznika glosnikow.
  • Poziom 9  
    Pod陰czy豉m pod A jedn par, pod B centralny (鈔odkowy), wy瞠j SR i SL i d德i瘯 jest, mo瞠 tak zosta? Chcia豉bym teraz pod陰czy do TV Panasonic TX-P42ST60E ale tu ju zupe軟ie nie mam poj璚ia jak bo chyba jakie inne przewody b璠 koniecznie. Przed t operacj zapytam: czy jest mo磧iwo嗆 kupienia jakiego innego DVD i pod陰czenia do amplitunera, czy musi by identyczne jak by這?
  • Poziom 40  
    Vivianna napisa:
    pod B centralny (鈔odkowy),

Mozesz zrobic zdjecie jak to zrobilas!!!! Bo bardzo mnie to ciekawi.

Vivianna napisa:
    Pod陰czy豉m pod A jedn par, pod B centralny (鈔odkowy), wy瞠j SR i SL i d德i瘯 jest, mo瞠 tak zosta?

Nie, nie moze tak zostac. Nie bedzie surround. Takie podlaczenie mialas zrobic do testu - wylacznie do testu aby sprawdzic czy nie jest uszkodzony wzmacniacz.

Vivianna napisa:
    Chcia豉bym teraz pod陰czy do TV Panasonic TX-P42ST60E ale tu ju zupe軟ie nie mam poj璚ia jak bo chyba jakie inne przewody b璠 koniecznie.

Podlaczenie jest banalnie proste. Kabel optyczny laczysz do wyjscia w TV i masz wejscie takie same w amplitunerze.

Vivianna napisa:
    Przed t operacj zapytam: czy jest mo磧iwo嗆 kupienia jakiego innego DVD i pod陰czenia do amplitunera, czy musi by identyczne jak by這?

A kto ma wiedziec jakie bylo !!! Zewnetrzne urzadzenie moze byc dowolnej marki, wazne aby posiadalo wyjscie SPDIF optyczne lub coaxialne. Obydwa masz w amplitunerze.
  • Poziom 9  
    No to super...a ju my郵a豉m, ze wszystko ok. Kino domowe mam takie : YAMAHA /Amplituner RX-V350/ DVD S540, przepraszam, 瞠 wcze郾iej nie poda豉m danych DVD.
    Foto z pod陰czenia wysy豉m ale w 瘸dnej innej opcji d德i瘯u uzyska nie mog豉m.

• Pomocny post
    Poziom 40  
    Vivianna napisa:
    No to super...a ju my郵a豉m, ze wszystko ok

Wedlug zdjecia wszystko jest ok. Glosnik centralny nie jest podlaczony jak napisalas:
    Vivianna napisa:
    Pod陰czy豉m pod A jedn par, pod B centralny (鈔odkowy),

bo ze zdjecia wynika zupelnie cos innego. Sekcja B to tylko kanal L i P. A podlaczenie Center nie wchodzi do niej!!

Vivianna napisa:
    Foto z pod陰czenia wysy豉m ale w 瘸dnej innej opcji d德i瘯u uzyska nie mog豉m.

Pod sekcje B mozesz podlaczyc glosniki przednie i z przedniego panela nalezy je wlaczyc. Post nr 5 pokazane na zdjeciach.

Vivianna napisa:
    YAMAHA /Amplituner RX-V350/ DVD S540, przepraszam, 瞠 wcze郾iej nie poda豉m danych DVD.

To tylko informacja ogolna. Kazde DVD posidad wyjscia. Im lepsze tym wiecej wyjsc. Pisalem juz o tym w poscie nr7. Nie ma znaczenia jaka bedzie marka, ale jakie posiada wyjscia.
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Pod sekcje B mozesz podlaczyc glosniki przednie i z przedniego panela nalezy je wlaczyc. Post nr 5 pokazane na zdjeciach.

A czy to konieczne? Nie chcia豉bym ju grzeba w tych pod陰czeniach bo jak wcze郾iej pr鏏owa豉m to d德i瘯u nie by這. Nie wiedzia豉m czy jak w "B" przew鏚 w pozycji skrajnej tj. z lewej str. to w "A" tak samo i czy to ma jakie znaczenie?
    Je郵i chodzi o urz康zenia audio to przyznaj, 瞠 mam z tym problemy. Nie mam np. w sprawach komputerowych, je郵i chodzi o PC to sama sk豉dam i serwisuj a tu jestem zupe軟ie "w lesie". Gubi si w tych wszystkich mo磧iwych wej軼iach/wyj軼iach, w zastosowaniu r騜nych kabli i przej軼i闚ek itp. W sumie dzi瘯uj bardzo za pomoc w problemie.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Vivianna napisa:
    A czy to konieczne?

Nie.
    Vivianna napisa:
    Nie chcia豉bym ju grzeba w tych pod陰czeniach bo jak wcze郾iej pr鏏owa豉m to d德i瘯u nie by這

Dlatego pisalem abys podlaczyla takze pod "B" aby sprawdzic czy nie jest uszkodzony wzmacniacz.
    Vivianna napisa:
    Nie wiedzia豉m czy jak w "B" przew鏚 w pozycji skrajnej tj. z lewej str. to w "A" tak samo i czy to ma jakie znaczenie?

Wy kobiety z prostej rzeczy potraficie zrobic problem o skali swiatowej - nawet gdyby bylo napisane - a co gorsza jest napisane ;) . Przeciez kolezanko w sekcji "A" i sekcji "B" masz dokladnie te same oznaczenia "FRONT" i "R" i "L". Roznica jest w zlaczach. W sekcji "A" masz przystosowane do lepszych i grubszych kabli a w sekcji "B" zlacza dla glosnikow "standartowych".

Vivianna napisa:
    Je郵i chodzi o urz康zenia audio to przyznaj, 瞠 mam z tym problemy.

Alez nie trzeba - czasami bardzo pomocna jest instrukcja swojego modelu i nawet nie trzeba szukac w jezyku polskim, poniewaz obrazki z regoly sa tak pokazane ze naprawde nie trzeba sie zbyt mocno wysilac by zobaczyc co z czym podlaczyc ;)
    Vivianna napisa:
    Nie mam np. w sprawach komputerowych, je郵i chodzi o PC to sama sk豉dam i serwisuj a tu jestem zupe軟ie "w lesie"

Juz nie przesadzaj. W komputerze oznaczenia sa o wiele gorsze niz w sprzecie audio i z pewnoscia mniej czytelne.
  • Poziom 9  
    Nie pod陰cza豉m amplitunera do tv Panasonic, uzna豉m, ze nie ma sensu. Mo瞠 kiedy si tym pobawi. Na razie s逝cham tylko radia i wystarczy, g這郾iki graja, wszystko ok. Dzi瘯uj za cierpliwo嗆 i wyja郾ienia.